ДАІ інформує

Щоб і пішоходи, і водії були взаємно ввічливі

У Сокальському райвідділі міліції громадян приймав начальник управління ДАІ ГУ МВСУ у Львівській області підполковник Андрій КАРПІНЕЦЬ. Сокальчани пам’ятають його – працював начальником Червоноградського ВРЕР ДАІ. На новій посаді недавно – з 23 вересня ц. р.

Першими він вислухав депутатів районної ради Василя Панченка та Петра Габу. В. Панченко відзначив, що останнім часом робота ВДАІ, якою керує Віталій Марцинюк, покращилась; добре, що патрульні авто виїжджають в села, працівники проводять профілактичну роботу, роз’яснюють закони, допомагають людям. Подякував за це Віталію Марцинюку. Але відзначив, що деколи працівники ВДАІ присікуються до дрібниць. П. Габа акцентував увагу на поганих дорогах, відзначив, що до багатьох сіл, особливо віддалених, таких як, скажімо, Лучиці, через це не можуть, особливо в осінньо-зимовий період, відвезти продукти, пошту, пенсії тощо. У районній казні нема грошей на їх ремонт, тож просив звернутися за допомогою до обласного керівництва. А. Карпінець пообіцяв посприяти у цій справі, але нагадав, що у зв’язку з проведенням Євро-2012 нині кошти зосереджують на дорогах державного значення.

Сокалець Василь Воробей розповів, що їхав вночі авто і втрапив в яму. Ніхто не зупинився, добре, що їхала патрульна машина, даішники допомогли поміняти колесо. Він відзначив, що в роботі ВДАІ побільшало позитиву. На це А. Карпінець сказав, що потрібно робити капітальний, а не ямковий ремонт доріг, адже через невеликий проміжок часу ями знову на тому самому місці. Василь Сухнацький розповів, що він також вночі в’їхав авто в яму, повідомив про це у ВДАІ. А вже через день її на дорозі не було. І ще зауважив, що не завадило б поміняти автомобілі дорожнопатрульної служби. «Міністр внутрішніх справ пообіцяв, що до Євро2012 автомобільний парк буде повністю замінено. І в Сокалі, як і в інших районах, також отримають нові автомобілі», – відповів п. підполковник.

Віталій Бучма звернув увагу на вкрай поганий стан відтинку дороги від нової до старої автостанції у Сокалі: тут яма на ямі, нема пішохідного переходу. Андрій Ярославович пообіцяв допомогти і підкреслив, що найперше необхідно робити пішохідні зони, встановлювати освітлення, особливо перед школами, іншими навчальними закладами, щоб діти могли безпечно переходити дорогу. Бо найстрашніше, коли батьки хоронять дітей, які потрапили під колеса. Батькам необхідно вчити їх як правильно переходити дорогу, їздити на велосипедах тощо. Житель села Забужжя Роман Фарина, який, як він повідомив, за кермом уже двадцять два роки, звернув увагу на некерованих велосипедистів, які їздять як і де хочуть та ще й без ліхтарів, що часто призводить до аварій. Він пригадав, що колись міліціонери забирали у порушників велосипеди. Цього робити не варто, відзначив начальник обласного управління ДАІ, всі учасники дорожнього руху повинні бути толерантними.

– Зрозуміло, що найболючіше питання у вас, як і в інших районах області, – це стан доріг, – сказав•А. Карпінець. – Думаю, що в подальшому воно відійде на другий план. Наші дороги розраховані на вантажівки у сім тонн, а зараз везуть і по 40! Потрібно повністю міняти інфраструктуру автомобільних доріг. Ямковий ремонт не дає результату – на другий рік ями знову на місці.

У нас відбулось скорочення штатів, а доріг менше не стало, транспортних засобів тільки більшає, тож і обов’язків у працівників ДАІ стало більше. Йдемо назустріч людям. Міліція – для народу, а не навпаки. Цього вимагають Президент, наш міністр. Тож повинні бути більше партнерські відносини. Зараз стараємось міняти менталітет людей. Найелементарніше, що можемо зробити спільно – облаштувати пішоходні переходи через дороги: нанести на дорогу розмітки, встановити знаки, поставити, як кажуть у народі, «лежачого поліцейського», особливо там, де ходять діти, щоб зберегти їх життя та й життя дорослих також.

Потрібно міняти менталітет наших людей. Погодьтеся, коли людина переходить дорогу – а це зона підвищеної небезпеки – вона повинна це розуміти і відповідально до цього ставитись. Це повинні розуміти батьки, вчити дітей, але не тоді, коли вже хтось втратив здоров’я. Коли йдете через дорогу, подивіться зліванаправо і навпаки, впевніться, що нема транспорту і лише тоді переходьте. А то дехто посеред дороги може розпочати балачки, чи розмовляти по мобільному телефону. Аналіз ДТП із важкими наслідками (смертю) на дорогах державного значення показує, що їх в основному скоюють водії «Жигулів», ці авто не обладнані подушками безпеки, а значить, знаходяться в неналежному стані. Вони дешеві, їх купують, їдуть на великій швидкості і тішаться. Це знову ж таки наш менталітет. Потрібно, щоб учасники дорожнього руху поступались один одному, і пішоходи, і водії були взаємно ввічливі, робили крок назустріч один одному. Тільки тоді на дорогах буде порядок.

Валентина БЛУДОВА.

Телеканал ‘Эпос’:

Голос Сокальщини на GoogleNews