Про кандидатів в депутати

КОРОЗIЯ СОВIСТI

Корозія металів – процес хімічного руйнування металів і сплавів, і при їх взаємодії з зовнішнім середовищем: повітрям, водою, розчинами електролітів тощо.
Довідник «Вікіпедія».

Україна живе в стані постійних виборів. Цей процес можна назвати модним тепер словом реалітішоу. Із телеекранів, газет, афіш на нас постійно дивляться кандидати, які хочуть бути президентами, депутатами, мерами. Якщо б здійснилось 10% від обіцяного, ми б жили у найкращій країні світу. Але – безробіття, бідність, криміналітет, відчуття власної меншовартості перед чиновником – це наші реалії. Одна з наріжних причин – тотальна корупція.  Чому так, звідки беруться ці корупціонери, які вимагають хабарі у людей, крадуть бюджетні гроші, порейдерськи захоплюють державне чи приватне майно? Адже всі кого ми обираємо нас переконують у чесності, справедливості, людяності.

Де межа, отой перехід від чесного до злодія, від борця за справедливість до корупціонера?

Недарма у заголовок я винесла слово корозія, тобто процес окислення металів, який після його початку стає невідворотним. Я не водій, однак  знаю, коли на крилі автомобіля з’явились частки іржі, скільки не зафарбовуй, вона буде поширюватись далі. Необхідні більш кардинальні зміни. Так і з совістю. Чиновник, який один раз отримав хабар, немає значення за що – довідка, «липовий» лікарняний, перемога у тендері,  який хоч раз закрив очі на зловживання – уже не буде працювати якісно. Ця перша плямка іржі може бути видалена тільки хірургічно, а не замальована.

І власне тут настає роль громадянського суспільства, нас із вами. Закривши очі на те, що за пройти техогляд треба дати гроші, що за вступ у вуз усі платять, та інше побутове хабарництво ми все це провокуємо.  Ми нарікаємо на депутатів, які крадуть бюджетні кошти, та приятелюємо із сусідом, що працює інспектором однієї із численних інспекцій і побудував будинок за хабарі. Діти із школи знають, що добре бути митником чи інспектором ДАІ – там великі хабарі. Батьки їдуть на заробітки за кордон, щоб купити оцінки в школі, заплатити за вступ у вуз, дати хабара за «козирне» робоче місце, де можна отримати цього ж хабара. Корозія іде по спіралі. Вихід де?

А вихід в нас. Почавши із себе, із виховання наших дітей ми зможемо зупинити іржу. Зовнішнє середовище (тобто умови де виникає корупція)  змінити може тільки влада, та вона найбільш   схильна до «корозії». Отже, нам потрібно шукати характери із «нержавіючої сталі», лідерів громади, які самі не піддадуться ржавінню та будуть уважно пильнувати за проявами корозії.

Ідуть місцеві вибори,  безліч поважних та нових людей балотується у депутати, мери. За розмальованим фасадом важко помітити прояви корозії, усі щедріють обіцянками, говорять правильні слова. Обіцяють створити  небо і землю, і все це завершити за сім днів, розказують про свої міфічні заслуги, виконані за чужий рахунок чи за бюджетні кошти.

Як не помилитись у своєму виборі? Моя думка – за людину краще говорять справи, а не слова. На цих виборах немає «заїжджих»  кандидатів, майже всі місцеві. Тому потрібно проаналізувати пропозиції кандидатів, їх дії та справи до виборів, вибрати дійсно достойних, патріотів, фахівців, без плямки корозії.

Змінити майбутнє на краще можна, і потрібно робити це разом.

Політична партія «Фронт змін».

Ваш кандидат до Львівської обласної ради по округу № 49 КОСТЮК Ганна       

Голос Сокальщини на GoogleNews