Home / Духовне життя / Церкві у Шарпанцях на Сокальщині – 150 років!

Церкві у Шарпанцях на Сокальщині – 150 років!

8 липня жителі села Шарпанці урочисто відзначили 150літній ювілей місцевого храму УГКЦ святої Покрови. З цієї нагоди священики відслужили Святу Літургію, а згодом в Народному домі відбулася концертна програма «Покрове і Владичице, Маріє!».

Ведучі – Софія Ключковська та Іван Денисюк, ознайомили присутніх з літописом церкви, шлях якої був тернистим. У роки війни багатьох священнослужителів спіткала мученицька доля: червоноармійці розстріляли отця Миколайчука з синами і паламарем, а іншого настоятеля – отця Корнелюка, за те, що його син був членом УПА, вивезли з родиною в Сибір. Церква у селі довгий час була на замку. Хоча у ній не відправлялося, люди потай входили, пролазили крізь забиті дошками двері, ставили квіти перед образом святої Покрови. Чимало матерів тут молилися за синів, які воювали в Афганістані чи були десь у світах. Богородиця чула їхні молитви. Про це розповіли старенькі бабусі, які нині зі сльозами на очах, дякують Матері Божій.

Аматори художньої самодіяльності Шарпанецького Народного дому підготували цікавий концерт. Низку пісень виконали ансамблі дівчаток та жінок, а Наталія Назар прочитала молитву до Богородиці. Бібліотечний гурток «Писанка» представив сценку «Христос – це правда, дорога та життя».

Релігійна організація УГКЦ св. Покрови с. Шарпанці «Марійська дружина», яка працює за статутом церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Львові, потішила глядачів новими духовними творами «Шлях серед самоти», «Достойно є», «Господи, помилуй», «Коли серце втомилося», «Свята Маріє». Зачарувала глядачів Мар“яна Доскоч, яка піднесено виконала соло «Пречиста Діво, радуйся!». А далі місцевий парох села о. Володимир та гості – о. Петро з с. Боб“ятин, о. Василь з с. Милятин Волинської області привітали віруючих з 150річчям церкви, побажали їм бути міцними у вірі, бо завдяки їй людина отримує сили переборювати труднощі, які трапляються на життєвому шляху. Лучицький сільський голова Володимир Черечін подякував усім учасникам заходу та його організаторам. Зокрема, бібліотекареві с. Шарпанці Богдані Климчук – за тематичну книжкову виставку, завідувачу Народним домом Катерині Климчук – за дійство, а також глядачам та парафіянам церкви, котрі прийшли у вишиванках. Громада планує закінчити ремонт у церкві до престольного празника (14 жовтня) та освятити її.

 По закінченні усі гуртом заспівали «Многая літа». Свято об“єднало людей різних поколінь, бо у церкві ми знаходимо радість серця, любов, віру та надію.

Софія КЛЮЧКОВСЬКА, жителька с. Шарпанці.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Сокалі перебуває Зарваницька ікона Божої Матері

З 27 травня до 3 червня ...