Home / Духовне життя / Духовні святині – українському народові

Духовні святині – українському народові

РІШЕННЯ №219 X СЕСІЇ VI СКЛИКАННЯ СОКАЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ від 16 лютого 2012 року

Розглянувши ініціативу депутатів від фракції політичної партії "Батьківщина", керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних депутатських комісій районної ради, Сокальська районна рада Львівської області
ВИРІШИЛА:

1. Звернутися до Голови Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроекту про передачу у власність Московського патріархату найбільших національних духовних святинь (звернення додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань законності і правопорядку та місцевого самоврядування.

Ігор ДАЦЮК, голова районної ради.

 

Голові Верховної Ради України Литвину Володимиру Михайловичу

Шановний Володимире Михайловичу!

В Україні відбувається дуже активна і брутальна зачистка культурного та духовного поля. Але те, що пропонується зараз, виходить за будьякі рамки і політики, і моралі.

Звернутися до Вас змушує чергова провокаційна законодавча ініціатива діючої влади, реалізація якої серйозно погіршить міжконфесійні відносини в Україні та загострить протистояння в суспільстві. Мається на увазі внесений 11.01. 2012 р. на розгляд Верховної Ради законопроект №9690 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)».
Про що йдеться? Група – язик не повертається сказати, що це народні депутати, але статус у них саме такий – група провокаторів (інакше ми їх назвати не можемо), куди входять троє від Партії регіонів (серед них – ексгубернатор Львівщини, наш земляк Горбаль), по одному представнику від блоку Вашого імені та від партії комуністів, понад місяць тому внесли на розгляд парламенту законопроект, в якому депутатам пропонується віддати наші найбільші національні пам’ятки – Києво-Печерську Лавру, Почаївську Лавру, Феодосіївський храм у Києві (який законно належить Київському патріархату), Богоявленський монастир у Кременці, інші історичні духовні об’єкти – у власність Московського патріархату.  Тобто, вилучити їх із власності народу та безкоштовно віддати… чужій нам церкві!

До речі, серед авторів цього провокаційного законопроекту є «найвідоміша» сьогодні в Україні людина. Вчора це ще був сірий, неполітичний у публічності депутат, про якого майже ніхто не знав. Сьогодні ж – найвідоміший корупціонер Рибаков. Ми думаємо, що нормальна, совісна людина на його місці склала б сьогодні мандат і виїхала, попросила б притулку у БуркінаФасо або десь в Уганді, аби не сидіти тут, в українському парламенті.

Йдеться про хитро сплановану найганебнішу, найстрашнішу крадіжку в історії України – в українського народу хочуть викрасти найбільші національні духовні об’єкти і передати одному патріархату, ще й чужої держави!

Від імені депутатської фракції політичної партії «ВО «Батьківщина» в Сокальській районній раді Львівської області стверджуємо: навіть якби ці пам’ятки хотіли передати Київському патріархату, чи патріотичним, що довго перебували в підпіллі за радянських часів, грекокатоликам, чи, навіть, українським автокефалістам, ми теж були б проти.

Хто дав право це все забирати? До законопроекту додано перелік – близько 200 об’єктів, які будуть передані Московському патріархату.

Скажіть, будь-ласка, за нашою найбільшою святинею – КиєвоПечерською Лаврою, буде доглядати Московський патріархат, духовний центр якого перебуває за межами України? Що буде з цим об’єктом світового значення, який перебуває під опікою ЮНЕСКО? Що буде з іншими українськими святинями?

На численних прикладах – від ціни на газ до боротьби проти ввезення українського сиру – ми добре бачимо, яку антиукраїнську політику веде нинішнє російське керівництво.

Ми переконані, що бажання Кремля отримати контроль над українською газотранспортною системою, затягнути Україну в кабальний «митний союз» та законодавчі ініціативи «приватизації» на користь Московського патріархату українських духовних святинь – це події з одного ряду.
Також хочемо звернути Вашу увагу на те, що більшість цих культових споруд вже давно передані в користування відповідним монастирям УПЦ. Це дозволяє їм повноцінно проводити свою статутну діяльність, але водночас зберігає за державою контроль за станом визначних пам’яток духовної та матеріальної культури світового значення. Переконані, що діючий порядок є оптимальним з точки зору балансу інтересів держави і відповідних релігійних громад, а тому повинен зберігатися й надалі.

Автори скандального законопроекту посилаються на те, що Президент видав указ і виконує наші зобов’язання перед Радою Європи. Тоді нехай він виконає найостанніші і найрадикальніші вимоги ПАРЄ: випустити Юлію Тимошенко і Юрія Луценка, зупинити перетворення України в тоталітарне гетто. Нехай він це виконує, а не підтримує передачу найсвятіших об’єктів нашої історії Московському патріархату!
Через те, сьогодні вже піднялася Тернопільщина, піднімається Хмельниччина, незабаром підніметься весь український народ, протестуючи проти цього замаху на народну власність.

Зніміть цей законопроект, відкличте його! Ми не дамо обікрасти український народ, ми цього ніколи не дозволимо зробити!

Шановний пане Голово Верховної Ради України!

Невже народні депутати не розуміють, яке релігійне протистояння вони провокують лише самими намірами вчинити подібне беззаконня?

Переконайте цих невігласів, ви ж Академік НАНУ, вчена людина, історик! Як Ви можете подібне допускати в стінах Українського парламенту!

Ми переконані в тому, що міжконфесійний мир легко порушити, але важко відновити.

Ми також впевнені, що українські духовні святині мають залишатися власністю українського народу. Лише коли всі українські православні церкви об’єднаються в одну Помісну Церкву, ось тоді всі ці святині будуть належати одній українській церкві та українському народу.

Тому від імені громади Сокальського району Львівської області звертаємося до Вас, як до керівника найвищого законодавчого органу нашої держави, з наполегливим проханням вжити всіх, передбачених чинним законодавством засобів, з метою не допустити прийняття та введення в дію провокаційного законопроекту №9690.

Українські святині – українському народу! Слава Україні!

З повагою, депутати Сокальської районної ради.

Оприлюднено та підтримано на X сесії Сокальської районної ради VI скликання 16 лютого 2012 року.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Більшість депутатів Львівської обласної ради не хочуть, щоб у школах викладали “Християнську етику”

Львівська обласна рада не підтримала звернення ...