Home / Духовне життя / На Сокальщині після святої Літургії організовані великодні гаївки

На Сокальщині після святої Літургії організовані великодні гаївки

Третього великоднього дня церковне подвір’я кафедрального собору св. апостолів Петра і Павла у м. Сокалі наповнилося весняним дитячим співом, який прославляв Воскресіння Христове і прихід весни. Радісно дзвонили дзвони. Сонячна погода дозволила провести це свято під церквою.

З ініціативи відділів освіти та культури РДА організовані великодні гаївки, які розпочалися одразу по закінченні святої Літургії. Після віншування присутніх з Світлим Христовим Воскресінням та щирих побажань з нагоди свята, ведучі нагадали, що колись на Великдень була добра традиція  водити веснянки, й закликали усіх веснянками та гаївками звеселяти Божий світ. І залунала перша веснянка  "Ой, не рости, кропе", потім  "Ой, дзвони дзвонять",  "Сам ходжу"…  В чудових українських строях дівчатка та хлопчики пішли у танок. Співали веснянки, гаївки та водили весняні хороводи пластуни та пластунки, учні Сокальських шкіл №№ 25 та гімназії. На душі було легко та весняно.

Крім дітей, залучених до цього заходу, водити гаївки на церковне подвір’я завітали й перехожі сокальчани з доньками й синами, які, гуляючи, почули святкові церковні дзвони та дитячий спів. Слова пісень та рухи  прості, тож дуже швидко навіть малеча голосно наспівувала гаївки, танцювала "Подоляночку".

Пісні та ігри зібрали біля храму людей різного віку. Діти та молодь забавлялися, а старші тішилися, споглядаючи на нащадків. Їх душі раділи, коли дивились на них. Поважні пані згадували свої "літа молодії", друзів, з якими колись виводили гаївки… Розділити радість Великодніх свят з громадою та взяти участь у гаївках прийшли й голови райдержадміністрації та районної ради Микола Мисак, Ігор Дацюк та їх заступники.

І хоча того дня біля церкви зібралося  чимало дітлахів з батьками та бабусями, організатори сподіваються, що наступного року цей захід буде ще чисельнішим.

Гаївки проводять у Сокалі вже кілька років поспіль,  каже методист РМК відділу освіти Галина Матвїв,– і вже видно результат: охочих взяти участь більшає. Дітям подобаються такі розваги. Адже гаївки співали ще наші прабабці, прадідусі й ми стараємося відновити ці традиції та звичаї у нашому місті.

Того ж дня великодні гаївки водили й на церковних подвір’ях сіл Шарпанці, Завишень, Гута, Савчин та інших населених пунктів. Гаївки та веснянки звеселяли серця людей.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У церкві Святого Духа смт.Жвирка пройшов тренінг по вихованню дітей

Діти – віддзеркалення своїх батьків. Про ...