Home / Духовне життя / Ой на Iвана, ой на Купала

Ой на Iвана, ой на Купала

У неділю, 10 липня, жителі сіл Волиці та Комарева, після обіду зібралися на річці Білий Стік біля шлюзи на свято Івана Купала, яке організували активісти Галина Горбай, Марія Крук, Галина Мельник, Ольга Ващук та вчителі Волицької і Комарівської шкіл. Cтарші, молоді і навіть малеча прийшли сюди з цікавості, бо таке дійство у них відбувалося вперше. Юнаки, дівчата та учасники художньої самодіяльності у вишиванках приїхали на підводах. Організатори з молоддю заздалегідь подбали про головні атрибути свята – це Купало й Марена. Зробили опудало, склали вогнище, принесли з дому старовинні ліжники аби мати де плести вінки, завчасу заготовили польові квіти. Про походження свята розповіла Галина Горбай. І як у ті далекі часи, воно розпочалося купальськими піснями, які майстерно виконували чоловічий та жіночий ансамблі Народного дому с. Комарів (керівник Михайло Антонюк). Присутні змогли зануритися у магію купальської ночі. Вони танцювали у дружньому колі навколо багаття.

А опісля дівчата побігли до річки, щоб пустити по воді свої віночки. За повір“ям, куди попливе вінок, з того боку чекати нареченого, а чий приб“ється до берега – ще рано думати про заміжжя. Хлопці ловили віночки і приносили їх дівчатам. Далі молодь змагалася в стрибках через вогонь. Вийшло гарне, цікаве свято, яке сподобалося всім. Опісля Волицький сільський голова – автор цих рядків, подякувала ініціаторам – Ользі Ващук, Галині Мельник, Марії Крук та Галині Горбай, які доклали максимум зусиль для того, щоб усі залишилися задоволеними.

Старовинне дійство принесло його учасникам багато позитивної енергії та радості. Ось так цікаво та весело пройшов цей день для жителів Волиці та Комарева. Приємно, що молодь тягнеться до українських традицій.

Надія БІЛИК, Волицький сільський голова.

Фото автора.    

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Більшість депутатів Львівської обласної ради не хочуть, щоб у школах викладали “Християнську етику”

Львівська обласна рада не підтримала звернення ...