Духовне життя

Піст – час для покаяння

Під час Великого посту кожен із нас відчуває своїм обов’язком піти до Святої Сповіді. Глибоко помиляються ті люди, котрі не відчувають потреби у Святій Сповіді, бо вважають себе безгрішними, так як вони нікого не вбили, нікого не скривдили, нічого не вкрали. Сповідь потрібна кожній людині, яка дорожить чистотою своєї душі і прагне унаслідувати Царство Боже. Один Святий сказав, що згрішити – це людське, а жити в грісі – діло рук диявола.

Свята сповідь – це таїнство, в якому християнин з щирим жалем визнає свої гріхи перед священиком і через нього одержує прощення від Самого Господа Бога. Для того, щоб одержати відпущення гріхів ми повинні приготуватися до Святої Сповіді щирою молитвою, постом і примиренням з ближніми. А також – увійти в свою душу, побачити свої гріхи і пізнати серед них головну свою гріховну недугу. Усвідомивши свої провини, ми маємо відчути щирий жаль і біль душевний за них, осудити гріхи і, з вірою в Бога і надією на Його милосердя, твердо вирішити змінити себе і розпочати нове життя в Бозі.

Хто приходить до сповіді – повинен з усією щирістю і скрухою сердечною висповідати перед своїм отцем духовним свої гріхи, нічого не затаюючи, подібно до того, як хворий говорить про свої недуги лікареві, щоб одержати на них ліки і видужати.

Гріх – це тяжка недуга, яка нищить нашу душу, не дає спокійно жити. Саме в таїнстві Сповіді ми отримуємо полегшення на душі і звільняємося від тягару гріховного.

Чому ми йдемо до сповіді у Великий піст?

До Святої Сповіді людина приходить, коли відчуває гріх і неспокій у своїй душі. Ми не повинні чекати Великого Посту, щоб посповідатись. Щирий християнин може сповідатись і два, і три, і навіть п’ять разів на рік, але не менше одного разу в рік, а саме у Великий піст, бо Церква відображає нам страждання Христові, які він переніс за наші гріхи і викупивнас від вічної загибелі Святою Своєю Кров’ю.

Яке завдання духівника на сповіді?

Духівник повинен допомогти людині краще визнати свої гріхи, повинен надати духовну підтримку і настанову на духовні подвиги. В залежності від гріховного стану людини священик накладає покуту і дає розрішення: «Господь Бог наш Ісус Христос благодаттю і чоловіколюбством нехай простить тобі чадо (ім”я) всі гріхи твої. Я недостойний ієрей владою мені даною прощаю і розрішаю від усіх твоїх гріхів во і’мя Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Я бажаю вам в часі Великого Посту доброї і щирої сповіді, прощення гріхів і якнайменше грішити в своєму житті. Нехай Всемилостивий Господь направляє вас на ту добру дорогу, яка веде до спасіння ваших душ. Амінь.

о. Володимир ЖАРСЬКИЙ, настоятель церкви Вознесіння Господнього м. Сокаля.

Голос Сокальщини на GoogleNews