Home / Духовне життя / Різдвяні послання

Різдвяні послання

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Щороку, святкуючи Різдво Христове, свята Церква нагадує нам про те, що Бог не залишив і тепер не залишає світ та кожну людину без Своєї любові та опіки. Свято Різдва Христового повинно зміцнювати в наших серцях віру в те, що "Так Бог полюбив світ, що віддав і Сина Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в нього не загинув, а мав життя вічне" (Іоана 3.16).

Свято це повинно пробуджувати в нас, християн, духовні сили, щоб, за словами Христа, бути нам дійсно світлом світові і сіллю землі.
У цей святковий день Різдва Христового вітаю Вас, усіх мешканців міста Сокаля і усіх людей доброї волі, які приймають новонародженого Христа у своє серце, у своє християнське життя і радіють разом з тими Вифлеємськими пастухами, які першими почули радісну звістку про новонароджене Боже Дитятко. Нехай благословення новонародженого Сина Божого перебуває на кожній людині, яка чинить добро.
Благодать Господа Нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами. Амінь.

Христос Рождається!!! Славімо Його!!!

Настоятель церкви Вознесіння Господнього м. Сокаля, протоієрей Володимир ЖАРСЬКИЙ.

 

ДО ВІРНИХ, МОНАХИНЬ І МОНАХІВ, СВЯЩЕНИКІВ ТА ВСІХ ЛЮДЕЙ ДОБРОЇ ВОЛІ СОКАЛЬСЬКОЖОВКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ НА 2012 РІК БОЖИЙ   
   
                    Різдво приходить у наш дім,
                    Щоб весело було всім.
                    Нам пророчить БогДитя
                    Щедрих ласк на все життя.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!  СЛАВІТЕ ЙОГО!

Різдвяний дух оповиває усіх людей, зокрема віруючих, а найбільше тих, хто практикує і переймається Словом Божим, що сталося тілом. На Слово Боже, яке прийняла Пресвята Богородиця, стається народження Сина Божого і в ньому об’являється наше спасіння. В ньому запевняється нам поміч Божа у християнському житті, у християнських стараннях. Ми ще раз в часі Різдва приходимо до усвідомлення, що дія Божого Слова спрямована на створення життя і Божого сприяння, щоб життя набирало найцінніших ознак і кожен з нас міг дорожити життям, як своїм, так і ближнього, так і кожної людини.

Ісус Христос народжується в так зіпсутому світі, що Він стає несприйнятливим. Але Його призначення у світі було преднамірене, щоб відкрити для нас образ Небесного Отця, який є для усіх Богом любові, доброти і милосердя. Значення "бути Богом доброти і любові"  це не те, що Бог дає або не дає, бо таке розуміння обмежує вимір Бога. "Бог любові чи доброти" слід розуміти і сприймати у вірі, що Бог всю свою любов нам заявляє. А ми не завжди сприймаємо і на неї відкликаємося, бо керуємося розумом, а не вірою.

Якби Богородиця керувалася розумом, то не прийняла б Благовіщення. Але Вона сказала: "Нехай зі мною станеться по твоєму слову" (Лк.1, 38). Коли б Мойсей не засумнівався, то увійшов би в обіцяну землю. А так народ тривалий час мусів досвідчати на собі довгу мандрівку, щоб навчитись довіряти Богові.

Завдяки Слову Божому наше життя появилось у світі, чи то вперше, як Господь сказав: "Сотворімо людину…" ( Бут. 1, 26), чи то в другому слові: "Будьте плідні і множіться…" (Бут. 1, 28). Хоч ми приходимо на світ тепер в природній спосіб, це не применшує дії Божого Слова, щоб ми почули в житті: "Любіть один одного як себе самого і Бога понад усе" (Лк. 10, 27). Коли Бог дав нам життя, то Він для життя дає любов, щоб життя зростало і набувало вартості. Щоб так як Бог нам заявляється у любові, так Він хоче, щоб і ми в Його любові перебували і діяли. Для цього Господь нам запевняє свою благодатну поміч.

Прийшло Різдво, а разом з ним Бог входить в наше земне життя. Це наш порятунок, бо "з нами Бог", це наше спасіння в усіх обставинах життя. А що Бог хоче, щоб ми були подібними Йому, то Він хоче, щоб ми в Його любові перебували і діяли. Ми тепер є носіями Різдва і Його благодатної новини не тільки в колядах, а у відкритості серця, щоб звіщати нашу любов, яку ми прийняли від Бога. Скільки людей чекає на нашу любов у наших вчинках, ділах милосердя, навіть для того, щоб разом помолитися, коли вже більше нічого не можемо дати. Але цей ритм любові є жаданий від нас і для ближніх бажаний. Цей імпульс любові вимагає, щоб бути в церкві разом з усіма вірними. Адже парафія  це Церква, в якій ми можемо виразити свою любов до людей, серед яких ми живемо. Як каже Блаженнійший Святослав, Батько і Глава нашої Церкви, що "жива парафія  місце зустрічі з живим Христом ".

Богородицю, яка прийняла Христа до свого лона, а сьогодні прийняла народженого на свої руки, ми приймаємо у свій дім. Хай любов до Бога, до Богородиці і святковий настрій нам додає сили і віри, щоб ми з такою любов’ю приймали один одного. Бо як говорить Господь: "Усе, що ви зробили одному з моїх ближніх  ви мені зробили" (Мт. 25, 40). Дивлячись на наш народ, який є спраглий єдності, миру, любові, порозуміння, ми маємо близьку нагоду заявитись нашим ближнім у вірі, і разом довіритись Богові і Його любові між нами, і разом досвідчили, що нам пророчить БогДитя щедрих ласк на все життя. Тож впустім Різдво у дім, щоб весело було всім.

Христос Рождається! Славіте Його!
†Михаїл КОЛТУН,
єпископ Сокальсько-Жовківський.

Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління СокальськоЖовківської єпархії, •День влкмч. Катерини, 7 грудня 2011 р. Б.

 

МИТРОПОЛИТА ЛЬВІВСЬКОГО І СОКАЛЬСЬКОГО ДИМИТРІЯ БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЛЬВІВСЬКОСОКАЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

ДОРОГІ БРАТИ Й СЕСТРИ!
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ  СЛАВІМО ЙОГО!

Сьогодні на небі радіють ангели і славословлять Бога, бо відкрилося заховане від віку Божественне Таїнство. Сьогодні на землі веселяться люди, бо зруйнована стіна ворожнечі, і настав вічний мир, тому що Син Божий захотів бути Сином Людським. Сьогодні волхви зі Сходу приходять, щоб вклонитися Царю неба і землі, і приносять йому дари  золото, ладан й смирну. Так звершується пророцтво псалмоспівця Давида, який говорить: "Царі фарсійські з островів дари піднесуть, царі Аравії і Сави дари принесуть. І вклоняться Йому всі царі землі, і всі народи будуть служити Йому" (Пс. 71, 10, 11). Сьогодні зірка провістила Сонце Правди. Але де це сталося? На небі, де престол слави? Ні! У Вифлеємському вертепі, у яслах біля тварин. Це найвеличніше і невимовне таїнство, бо Той Хто сидить на херувимах з Отцем і Духом Святим сходить до найбіднішого і вбогого становища, стає людиною і народжується в яслах безсловесних тварин.

О, вертепе всесвятий! Як вмістив ти Того, в Якого престол  небо, а підніжжя  земля, і Який всюди є і все наповнює? О, дорогі ясла! Як ви прийняли Того, Хто доторкається до гір і вони димлять? Сьогодні пастирі овець нерозумних пізнали Доброго Пастиря овець розумних. Сьогодні ангели і люди з’єдналися, і радіючи, прославляють Бога, викликуючи: "Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!".

Дорогі брати й сестри! У День Різдва Христового, стоячи біля ясел Богомладенця Ісуса, будемо радіти радістю духовною. Зрозуміймо, що таке Божа любов  тендітна, беззахисна, та, що віддає себе безмежно, без спротиву і тільки за те, щоб ми її прийняли і навчилися новому життю, новій радості. У мить осяяння різдвяною зіркою подумаймо про любов Божу і про те, що ніяка у світі сила не може її перемогти. Поглянемо на наше життя поновому. Згадаймо, скільки Господь вилив в це наше земне життя милості, ласки, любові. Скільки радості тілесної і душевної Він нам подав. Згадаймо ближніх і друзів наших, особливо батьків, які нас оберігають, якщо й навіть вони вже покинули цей світ. Скільки нам дано земного, і як небесне вливається в наше життя і робить землю вже початком неба, творить час вже початком вічності, вчиняє наше теперішнє життя початком життя вічного. Навчимося цієї неземної різдвяної радості.

Сердечно вітаю усіх Вас з Різдвом Господа, Бога і Спасителя нашого. Вітаю обласну, міську, районну, селищну й сільську владу, духовенство, інтелігенцію, парафіян, усіх віруючих ЛьвівськоСокальської єпархії.

Будемо день і ніч усердними до Церкви Божої,  Церкви Православної. Будемо суворо оберігати себе від гріха, щоб з чистою совістю приступати у ці дні до Тіла і Крові Христової, не маючи ні на кого ворожнечі. Не будемо тільки зовні показувати любов один до одного, але й серцем і душею шанувати один одного, щоб бути синами й дочками Всевишнього і наслідниками царства небесного. Саме в це царство і прийшов покликати нас народжений Ісус Христос, істинний Бог наш, Якому з Отцем і Духом Святим однакове поклоніння і однакова слава, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ  СЛАВІМО ЙОГО!

ДИМИТРІЙ, митрополит  Львівський і Сокальський.
Львів, Різдво Христове 2011/2012 року Божого.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У церкві Святого Духа смт.Жвирка пройшов тренінг по вихованню дітей

Діти – віддзеркалення своїх батьків. Про ...