Духовне життя

Хресна Дорога в Сокалі

Чимало сокальчан побували на Хресній дорозі у Зарваниці, Страдчі, Крехові… Ось уже четвертий рік і вулицями Сокаля вірні проходять Хресну дорогу. 20 березня 2011го запам’ятається, напевно, на все життя і малим, і юним, і старшим. Адже театралізовану Хресну дорогу нам показали члени Товариства українських студентівкатоликів «Обнова» з ІваноФранківська.

Спільно з парафіянами її пройшли і священики церкви св. ап. Петра і Павла – отці Ярослав Кащук, Василь Лепех, Михайло Ментух, Ярослав Валюх, Андрій Дутчак, керівники міста та району, директори, вчителі та учні сокальських шкіл. А розпочалася вона з кафедрального храму. Від стації до стації линуло «Через Воскресіння, через Воскресіння, визволи нас, Господи», «Претерпівий за нас страсти, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас». На кожній з них відтворено Ісусову дорогу з хрестом людських гріхів, за які пішов на смерть Син Божий.

Ми відчули та пережили катування Ісуса, Його муки, смерть, Воскресіння… Старші люди витирали сльози, задумливо вдивлялися в обличчя Сина Божого й діти. Студенти відтворили всі чотирнадцять стацій. Від першої – «Ісуса Христа засуджують на смерть», і до чотирнадцятої – «Ісуса вкладають до гробу». Над кожною задумувалися люди. Світ і сьогодні грішний, у ньому панують боягузтво, страх, хабарництво, кар’єризм. Скільки людей шукають правди, порозуміння у різних інстанціях, доходить аж до Європейського суду. Чекають на всепрощення батьки у дітей, діти у батьків. Хіба до цього закликав нас Ісус Христос, хіба за це Він помер на хресті? Тож потрібно пам’ятати про це завжди.

Ісус Христос пройшов тяжкою дорогою до Голгофи. А чи змогли б ми повторити цей шлях? Задля спасіння, задля миру і всепрощення? І тут згадав книгу “Посланець таємного світу” про українського стигматика (слово “стигма” означає знак, укол, рана) Степана Навроцького (родом з ІваноФранківської області), котрий 22річним юнаком відійшов у вічність, перенісши нелегкі фізичні випробування, усвідомлюючи важливість своєї місії. Він помер мученицькою смертю, бо обіцяв служити Богу та Україні.  У цій книжці згадується й про інших українських стигматиків – Евстахію Бохняк, яка народилася в Кристинополі (нині – Червоноград),  Анастасію Волошин, Параскевію Наконечну та інших.

…Нам потрібна мудрість у ці нелегкі часи життєвих випробувань. Адже бачили як Ісус Христос взяв на себе хрест, неодноразово падав під ним, зустрів свою страдаючу матір. Серце не одного парафіянина хотіло бути поряд з Ним, подякувати за все, що Він зробив для людей, і в першу чергу, за любов і спасіння. Коли Ісус зустрів матір, їх погляди застигли у смутку, серце Марії краялося, адже нічим не може допомогти. А як ми сьогодні ставимося до своїх батьків, близьких, чи пам’ятаємо про їх болі і страждання – не один задумався у цей недільний день, побачивши біль, терпіння, муки, смерть Ісуса.

На подвір’ї церкви студентикатолики відтворили розп”яття Ісуса. Було не повесняному зимно, але студенти на хресті терпіли холод, пронизливий  вітер, адже це – крапля, порівняно з тим, як за нас терпів Ісус Христос.

Але яким радісним був момент, коли Він вийшов у світлому вбранні у Воскресінні. А це означає, що Бог подарував людям життя, надію та мир…
Настоятель церкви св. ап. Петра і Павла о. Ярослав Кащук подякував студентамкатоликам за те, що вони так театралізовано відтворили Хресну дорогу, після якої ми всі повертаємося до своїх проблем. Але кожен мусить служити ще п’ятнадцяту стацію, щоб вона привела нас до Бога, до Христа, до Віри.

У свою чергу представник Товариства українських студентівкатоликів «Обнова» подякував сокальчанам за запрошення, наголосив, що в ІваноФранківську навчається чимало юнаків та дівчат з нашого району і запросив їх прилучатися до них.

Студенти з «Обнови» зуміли достукатися до сердець усіх, хто взяв участь у Хресній дорозі, допомогли пережити терпіння Ісуса Христа. За це їм вдячні люди. А ще чимало парафіян придбало диски з театралізованою Хресною дорогою та католицький часопис «Христова нива» ІваноФранківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата (у цьому номері є цікаві статті, які надруковані, зокрема, під рубриками «Тема», «Виклик сучасності» – «ПРО Апокаліпсис», «Кінець світу. Його значення для нас», «Іван Богослов про Україну», «Пророцтво Нострадамуса», «Нова хвороба XXI століття», «Померти власною смертю», «Життя в Інтернеті» та інші).

Василь СОРОЧУК.

 

 

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews