З життя господарника

Майбутнє в сільському господарстві – за біопрепаратами

З метою виконання вимог ст. 17 п. 5 Закону України «Про захист рослин» про обов’язкове впровадження безпечних для здоров’я людини та охорони довкілля інтегрованих систем захисту, а також підвищення родючості грунтів, збільшення врожайності та поліпшення якості сільськогосподарської продукції, державна установа «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» виробляє і реалізовує такі екологічно безпечні біологічні препарати для захисту сільськогосподарських культур: бактороденцид, планриз, діазофіт, фосфоромобілізатор, ризобофіт.

При протруюванні насіння високо та середньотоксичні препарати можна замінити біологічними. Протруйник планриз захищає зерно від фузаріозних, гельмінтоспоріозних кореневих гнилей, а діазофіт засвоює значну кількість азоту із грунтового повітря. Ефект його застосування еквівалентний внесенню 2060 кг на 1 га мінерального азоту. Фосфоромобілізатор – біопрепарат на основі живих бактерій, які активно трансформують важкодоступні сполуки фосфору в доступну для рослин форму. Препарат використовується для передпосівної бактеризації насіння цукрових буряків, озимої пшениці, ярого ячменю і стимулює ріст і розвиток рослин.
Бактороденцид – бактеріальний препарат для боротьби з мишоподібними гризунами. Його найдоцільніше застосовувати проти мишоподібних гризунів на полях, пасовищах, лісосмугах, скиртах, складах і т. д. Норма витрати залежить від чисельності, видового складу та особливостей проживання гризунів.

Детальнішу інформацію про закупівлю і застосування біопрепаратів можна отримати у районній фітосанітарній лабораторії: м. Сокаль, вул. Тартаківська, 7, тел.: 72103.

Володимир ШМИГЕЛЬСЬКИЙ, головний спеціаліст відділу фітосанітарних процедур.

Голос Сокальщини на GoogleNews