З життя господарника

Держава допоможе безпосередньо селянам

Усі попередні роки державні фінансові вливання у сільське господарство закінчувалися за однаковим сценарієм – держава витрачала колосальні кошти, а безпосередньо селяни отримували крихти, залишаючись один на один із проблемами. У 2011 році ситуація повинна кардинально змінитися.

– Сьогодні селяни і аграрії просто зобов’язані вповні скористатися новими можливостями, – вважає голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк. – За рахунок не лише держбюджету, але й обласного і районних бюджетів, Львівщина цього року вперше за останні роки має можливість зробити якісний стрибок у розвитку сільського господарства. І принциповим моментом тут є те, що ми помагатимемо саме тим виробникам – і великим сільськогосподарським підприємствам, і пересічним селянам – які безпосередньо працюють на землі.

В 2011 році Уряд змінив непряму підтримку тваринницької продукції, яка здійснювалась через переробні підприємства і мала не прозорий механізм розподілу на пряму бюджетну дотацію для стабілізації і нарощування поголів’я тварин, а також підтримку виробництва продукції тваринництва. Зокрема, урядові програми передбачають виділення коштів на дотації за поголів’я корів м’ясного напрямку продуктивності, за вирощене та продане високовагове поголів’я, за реалізоване молоко тощо. Окремо треба виділити програму відшкодування фізичним особам (населенню) витрат на купівлю нової установки індивідуального доїння – до 5000 грн. за один апарат.

– Значна увага сьогодні надається, насамперед, відновленню втраченому останніми роками потенціалу Львівської області у галузі тваринництва, – каже керівник Головного управління агропромислового розвитку ЛОДА Дмитро Мороз. – Відповідними постановами Кабміну передбачені кошти на закупівлю племінних нетелів та корів за умови фінансового лізингу, на реконструкцію старих і будівництво нових тваринницьких ферм і підприємств з виробництва комбікормів. Держава відшкодує на безповоротній основі до 50% всіх витрат.
Однією з найболючіших проблем сільськогосподарських виробників залишається значне кредитне навантаження, адже плата за користування кредитом подекуди сягає 25% річних. Однак урядові програми дозволяють зменшити сплату відсотків до цілком прийнятних 69.

На конкурсній основі можна отримати компенсацію на 15,5% у гривні і 10% у валюті.

Також держава стимулює технічне переоснащення аграріїв. Наприклад, за програмою технічної підтримки можна отримати до 30% компенсації вартості сільськогосподарської техніки, а сільськогосподарські кооперативи – до 90% вартості техніки, обладнання і устаткування вітчизняного виробництва!

Загалом, сьогодні в області діє 15 програм підтримки розвитку села. Більш детально про ці програми можна дізнатися в управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрацій. Не прогавте свого шансу – звертайтесь і вам допоможуть!

Голос Сокальщини на GoogleNews