Home / З життя господарника / Обов’язок кожного товаровиробника задекларувати все вирощене зерно

Обов’язок кожного товаровиробника задекларувати все вирощене зерно

Одним із важливих державних завдань є облік наявних ресурсів зерна, які необхідні для забезпечення потреб держави продовольчим, насіннєвим, фуражним, технічним зерном, а також контроль його якості та зберігання. Для вирішення цих питань прийнято Закон України «Про зерно та ринок зерна в Україні», яким з 1 січня 2003 року передбачено декларування зерна, що знаходиться на зберіганні у власних або орендованих зерносховищах.

Відповідно до Закону постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 р. №1877 затверджено «Порядок декларування зерна суб’єктами зберігання зерна», яким передбачено подання суб’єктами зберігання зерна декларацій про обсяги зберігання зерна районному державному інспектору інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції облдержадміністрації за місцем зберігання зерна щомісяця до 5 числа. Слід зазначити, що згідно статті 7 Закону, суб’єктами зберігання зерна є: зернові склади (хлібоприймальні, борошномельні, комбікормові підприємства), суб’єкти виробництва зерна, які зберігають його у власних або орендованих зерносховищах, та інші суб’єкти господарювання, які беруть участь в процесі зберігання зерна.

Проте, до цього часу окремі зберігачі зерна району не подають декларацій або подають з неповними та недостовірними даними про наявність зерна на зберіганні та його рух протягом місяця.

В нашому районі станом на 1 січня 2011 року зареєстровано 65 декларантів, наявність суб’єктів зберігання зерна – більше 100.

Відповідно до статей 19, 20 Закону України та п. 4 «Порядку декларування зерна …», суб’єкти зберігання зерна несуть відповідальність за своєчасність, повноту і достовірність даних, зазначених у деклараціях, відповідно до законодавства і зобов’язані щомісячно подавати декларації про обсяги зберігання зерна.

Інформація про власників зерна є конфіденційною і при декларуванні зерна не розголошується.

Наталія ОМЕЛЬЧУК, головний державний інспектор інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції по Сокальському району.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Сокалі відбувся сільськогосподарський ярмарок

Напередодні професійного свята працівників сільського господарства, ...