З життя господарника

Соснівське лісництво займає понад п’ять тисяч гектарів

Але з настанням теплої погоди стають можливими і в нас лісові пожежі. Найбільш «гарячими» є липень і серпень. 

Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяють зростанню відвідання лісів населенням, з вини якого щорічно виникає найбільше пожеж в лісових масивах. Люди йдуть по ягоди, гриби, особливо багато їх зупиняється на ст. «Стриганка». І один кинутий недопалок може призвести до займання трави і дерев. 

Hеобережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей. Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно і нашим працівникам, хоча у лісництві створена пожежна дружина, є відповідна техніка.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо ж пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – терміново сповістіть служби порятунку за телефоном «101» і повідомте про місце загоряння і як туди доїхати. Аби зберегти наше національне багатство – ліси, закликаю Вас, шановні краяни, дотримуватись Правил пожежної безпеки й обережно поводитись із вогнем на природі, не залишати вогнищ поблизу та безпосередньо у лісі, не кидати недопалків. Якщо Ви будете з розумінням і відповідальністю ставитись до цього, то ми збережемо своє зелене господарство і гідно називатимемося дбайливими господарями своєї землі.

Василь БИКОВ, лісничий Соснівського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство».

Голос Сокальщини на GoogleNews