Home / Життєві історії / Марта Матерна – талановита тартаківчанка

Марта Матерна – талановита тартаківчанка

В народі кажуть, що кожна людина народжується талановитою, головне, помітити цей талант і постійно його розвивати. Одні люди мають талант до співу, інші до малювання чи рукоділля, а хтось – неабиякий хист до танців. А от у вісімнадцятирічної Марти Матерни з села Тартаків талантів декілька.

Ще змалку дівчина мала хороший слух і голос, тому її прийняли у Сокальську школу мистецтв•ім. В. Матюка, де дівчина навчалася гри на фортепіано. Пізніше батьки купили їй інструмент і з того часу музичні композиції у виконанні Мартусі звеселяють їх оселю. Збереться вся родина ввечері в хаті, і хоч би які не були втомлені від сільської роботи, все ж таки слухають, як дівчина грає, і всі разом співають українські пісні.

Також Марта Матерна відвідувала у Сокальському будинку дитячої та юнацької творчості гурток ткацтва і в’язання, вважаючи, що справжня українка повинна вміти все робити. Із цим рукоділлям вона не розлучається дотепер – пряде і в’яже.

Бог подарував Марті хороший голос, вона гарно співає, бо брала уроки вокалу в Наталії Криштальської, постійно розвивала свій талант. Вона була учасницею усіх шкільних свят, аматором сцени в рідному Тартакові. Часто дівчина виступала і на районній сцені. Неодноразово займала призові місця в районних конкурсах «Сурми звитяги», «Різдвяні дзвіночки» та ін. Марта також виступала в Сокалі на святкуванні двадцятої річниці незалежності України.

Дівчина брала участь у регіональному конкурсі «Мамині зіроньки». Пісні «Мамо» та «Лелеки» у виконанні Марти сподобалися багатьом глядачам у залі.

У 2010 році на Сокальщині проводили конкурс «Сокальська чарівниця». Почувши про нього, дівчина без вагань вирішила спробувати свої сили. Вона довго і наполегливо готувалася. Її краса і артистичність сподобалися як глядачам, так і членам журі. В підсумку Марта Матерна перемогла і отримала титул «Сокальська чарівниця2010».

Влітку минулого року в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» в Тартакові відкрили музей села, на якому були присутні гості зза кордону – представники швейцарського бюро в Україні, ЗУРЦ, МОМ, Фонду «Благополуччя дітей». На урочистостях Марта Матерна була екскурсоводом, розповідала присутнім про історію села, його особистості, пам’ятки архітектури Тартакова.

Нині дівчина навчається у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького на стоматологічному факультеті. Незважаючи на зайнятість у навчанні, юнка все ж знаходить трохи часу для того, щоб поспівати. У вузі є учасницею хору «Музи Гіппократа», співає першим сопрано. Цей хор відомий не тільки в Україні, а й за кордоном, ось нещодавно виступав у Парижі.

Красу, розум і артистичність дівчини помітили і у вузі, тому Марті запропонували взяти участь у конкурсі «Міс медичний університет» і дівчина погодилась. Під час виступу танцювала, співала, представляла себе в українському строї, дефілювала у вечірній сукні. Дівчині присвоїли звання «Міс артистичність», а в підсумку – Марта була другою.

– Друге місце – це теж непогано, – говорить красуня. – Але найбільшим здивуванням було те, що після конкурсу мені зателефонувала голова журі і запропонувала взяти участь у конкурсі «Міс Галичина2012». Надіслала свою анкету і братиму участь в кастингу на цей конкурс, – тішиться Марта Матерна.

Дівчина розповідає, що на всіх конкурсах, виступах її підтримує мама, Оксана Петрівна. Вона для неї і друг, і порадник, і опора у житті. Мама завжди допомагає Марті у підготовці виступів, вишукує сценічні костюми, плаття і кожного разу переживає, щоб в її доньки все склалось якнайкраще. Молиться за добру долю своєї дитини.

Ольга РОМАНЮК.

Фото з архіву Марти Матерни.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

сокомрохи

Спогади із дитинства корінної скоморохівчанки Надії Піньковської

Скоморохи. В кінці сорокових років, на ...