Home / Інші види спорту / Дорогами Сокальщини – на велосипедах

Дорогами Сокальщини – на велосипедах

27-28 червня на Сокальщині проходив спільний міжнародний українсько-польський велопробіг дорогами Сокальського району. Участь в спортивному заході взяли 107 учасників з Польщі, четверо велосипедистів-ентузіастів з Сокальщини та кілька любителів велотуризму з Жовківщини. Це вже другий велопробіг, перший був доволі успішним і тому вирішили цього року знову організувати цей захід. 

На українсько-польському кордоні «Угринів-Долгобичів» велосипедистів з Польщі зустрічали голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк та голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко.

Ігор Дацюк розповів, що основна мета проведення велопробігу – це популяризація польської та української культур, ознайомлення людей із пам’ятками архітектури, яких є дуже багато на наших теренах. Шлях велосипедистів пролягав через села Угринів, Хоробрів, Трудолюбівка, Теляж, Скоморохи, Стенятин, Свитазів, Суховоля, Копитів, Тартаків, Переспа, Зубків, Волиця, Комарів і на ночівлю вони зупинились в ОЛК «Ровесник». Другого дня польські велосипедисти відвідали Сокаль, тут їм провели цікаву екскурсію по місту, далі проїхали Жвиркою, Савчином, Гутою, Варяжем, Ниновичами і назад повернулись в Угринів. За два дні подолали понад сто кілометрів дорогами Сокальщини, оглянувши сільські церкви, палац Урбанських, костел в Тартакові та інші пам’ятки архітектури. 

Серед сокальчан, які супроводжували польських гостей, був Ростислав Фігурко. Він розповів, що бездоріжжя в районі заставило його пересісти з авто на велосипед. За три сезони уже так звик до велосипеда, що він став його улюбленцем. Минулого року до занять велоспортом заагітував синочка, який щодня разом з татом долав кілометри на двоколісному. А цьогоріч до них приєдналась і дружина Людмила, тож тепер уся родина Фігурків щодня долає десятки кілометрів на велосипедах. В масовому велопробігу пан Ростислав брав участь вперше, йому сподобалось, каже, що із задоволенням поїхав б схожим велотуром селами Польщі, якби такий захід організували.

До речі, цьогорічний велопробіг був присвячений пам’яті українського співака Андрія Кузьменка (лідера гурту «Скрябін»), який трагічно загинув 2 лютого цього року. Адже коли народилась ідея проведення такого туристичного заходу, то Кузьма запевняв, що візьме в ньому участь, бо він приятелював з організатором велотуру Маріушом Сквернєвським. Але, на превеликий жаль, доля розпорядилась інакше, тому було вирішено організаторами присвятити велопробіг пам’яті українського співака.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині відбулася обласна спартакіада для людей з інвалідністю

12-13 вересня на базі оздоровчо-лікувального комплексу ...