Home / Інші види спорту / Наш земляк Василь Тетерко перший на дистанції 10 та 20км на легкоатлетичному турнірі в Польщі

Наш земляк Василь Тетерко перший на дистанції 10 та 20км на легкоатлетичному турнірі в Польщі

Василь Тетерко:
"МАМА НАДИХАЄ МЕНЕ НА ПЕРЕМОГИ" .

Василь Тетерко – спортсмен, відомий не тільки в Україні, а й за її межами. Легкоатлет проживає у Хлівчанах, працює вчителем Бутинської школи.

У грудні Василь Петрович побував у м. Тарнов (Республіка Польща), де взяв участь в двадцятому, ювілейному, легкоатлетичному пробігу на 10 та 20 км вулицями міста. В змаганнях брали участь близько чотирьохсот спортсменів з п’яти країн  України, Росії, Польщі, Хорватії та Словенії. Для спортсмена у 2011 році це був 42 лекгоатлетичний пробіг. Усі були добре підготовані, кожен з учасників хотів перемогти. Однак Василю Тетерку підкорюються будь-які дистанції і в бігу на 10 та 20 км він фінішував першим. Наш земляк "десятку" подолав за 35 хвилин 20 секунд, а "двадцятку" – за 1 годину 17 хвилин 22 секунди. Спортсмен каже, що ця перемога для нього багато значить, бо вперше брав участь в таких змаганнях вулицями міста, тому на шляху траплялись різні перешкоди. Однак, зібравшись з силами, пан Василь показав найкращі результати.
Сокальський легкоатлет серед чотирьохсот учасників здобув перемогу. Він стверджує, що 400 учасників  це зовсім небагато, бо в деяких змаганнях спортсменів буває набагато більше. Ось, наприклад, у Краківському марафоні за звання кращого спортсмена боролися більше тисячі легкоатлетів.

Василь Тетерко розповів, що у Польщі його нагородили грамотою, медаллю та грошовою винагородою. А от на змаганнях в Броварах спортсмену подарували телевізор. Але була проблема: пан Василь не мав чим його привезти додому, а організатори змагань не хотіли виплачувати •грошову компенсацію за приз, заледве вдалося їх вмовити.

Наш земляк  спортсмен від Бога, для нього спорт  це життя, тому після перемоги в Польщі легкоатлет довго не засиджувався вдома. Побував у Словенії, де взяв участь в нічному пробігу на 3 км вулицями міста Мілеско. На цих змаганнях Василь Тетерко серед майже сотні учасників фінішував третім. Вчитель Бутинської школи їздив і у м. Вроцлав (Республіка Польща) і змагався у VI етапі кубка Європи з півмарафону (21 км), де завоював бронзу.

Василь Тетерко розповідає, що спортом займається уже 30 років. Це його хобі, без нього не може жити. Перемога на змаганнях  це щоденна копітка праця. Кожного дня легкоатлет долає 2530 км, встає о п’ятій годині ранку, щоб до початку роботи встигнути пробігтись. Іноді їздив маршруткою до Львова, а назад, в рідні Хлівчани, біг, таким чином долаючи 100 км. Пан Василь веде щоденник бігу, в якому записує, скільки кілометрів пробіг. Так, як стверджує спортсмен, за все життя "намотав" 180 тисяч кілометрів, взяв участь у багатьох змаганнях. За тридцять років у п. Василя чимало нагород. Їх, за словами легкоатлета, уже немає куди ставити. Тому хоче зробити в помешканні спортивний куточок, де б міг помістити всі медалі, призи та кубки.

Запитую в спортсмена, що допомагає йому вдало виступати на змаганнях? Пан Василь відповідає, що талісманом для нього є мама, вона надихає його на нові перемоги, проводжає на кожні змагання і з нетерпінням чекає на повернення. Вона разом з ним радіє кожній новій перемозі, новій медалі, кубку, які з’являються в їхній оселі.

Василь Тетерко тішиться своїми перемогами, але, як він каже, не все так просто. Найбільшою проблемою на змаганнях є те, що за участь в них майже завжди треба платити чималий стартовий внесок. А спонсорів, меценатів пан Василь не має, за участь в змаганнях доводиться платити самому. Та ще й дорога за кордон теж недешева. Тому, каже легкоатлет, кошти, які заробить на одних змаганнях, витрачає на інші. Але гроші для нього не самоціль, адже сама участь в змаганнях приносить йому неабияке задоволення.

Нещодавно Василь Тетерко повернувся з Білорусі, де взяв участь в напівмарафоні (21 км) в м. Кобрин. З результатом 1:21:0 фінішував другим. Нагороджений медаллю, грамотою та призом. 30 грудня  він взяв участь в легкоатлетичному пробігу ЛьвівБрюховичі (10 км) і був другим. А у Новорічному, який відбувся з 31 грудня на 1 січня у Києві (20 км) наш земляк фінішував на Хрещатику першим. Василь Тетерко нагороджений грамотою, медаллю та призом.

Щиро радію, що Сокальщина має такого визначного спортсмена, який прославляє наш край не тільки в Україні, а й за її межами. Дай Боже Василю Тетерку успішно подолати ще не одну дистанцію і здобути чимало перемог. Нехай йому і надалі щастить!

Ольга РОМАНЮК.


Фото Василя Сорочука та з сімейного альбому  Василя Тетерка.      

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Кікбоксер із Львівщини зайняв перше місце на чемпіонаті світу

На чемпіонаті світу з кікбоксингу за ...