Home / Інші види спорту / Про “Олімпійський день-2012” у Сокалі

Про “Олімпійський день-2012” у Сокалі

23 червня 2012 року, в день заснування Міжнародного Олімпійського комітету, на Львівщині відбулося масове фізкультурноспортивне свято «Олімпійський день2012». Вдруге воно відбувається не у Львові. Цього року господарем обласного свята став гостинний та спортивний районний центр Львівщини, місто над Бугом – Сокаль.

І, очевидно, вперше мешканці Сокаля та гості міста мали змогу зустрітися зі справжніми зірками українського спорту. Адже в гості на сокальський стадіон «Сокіл» завітали: олімпійський чемпіон XXII Олімпіади 1980 року в Москві, заслужений майстер спорту зі спортивної гімнастики Богдан Макуц; олімпійський чемпіон XXIX Олімпіади 2008 року в Пекіні, заслужений майстер спорту з кульової стрільби Олександр Петрів; найтитулованіший весляр України, заслужений майстер спорту з веслування на байдарках і каное, учасник п’яти Олімпіад (!), дворазовий срібний призер XXIV Олімпіади 1988 року в Сеулі та XXV Олімпіади 1992 року в Барселоні Михайло Слівінський; легенда львівського плавання, заслужений майстер спорту, срібний призер XVIII Олімпіади 1964 року в Токіо, учасник XVII Олімпіади 1960 року в Римі Георгій Прокопенко; учасниця XVII зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері 1994 року, майстер спорту з гірськолижного спорту, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Христина ПодгрушнаОпьола та учасник двох зимових олімпіад в Туріні 2006 року та Ванкувері 2010 року, майстер спорту України з санного спорту, стипендіат НОК України Юрій Гайдук. Тепло вітали усі присутні й кращих спортсменів Сокальщини – бронзову призерку перших в історії світового спорту Юнацьких Олімпійських Ігор в Сінгапурі 2010 року, легкоатлетку Оксану Райту та активних ветеранів спорту – дворазового чемпіона світу з бігу на 100 км, Почесного громадянина міста Сокаль Володимира Конопльова та титулованого марафонця Василя Тетерка.

На свято прибули збірні команди усіх районів та міст обласного підпорядкування Львівщини, ветерани спорту області, представники спорту неповносправних, засобів масової інформації, органів влади та депутатського корпусу, керівники компанії «МакДональдз» у місті Львів.

Серед почесних гостей: в.о. голови відділення НОК України у Львівській області, начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Юрій Майборода; голова постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму Львівської обласної ради Тарас Скиба; голова Сокальської районної державної адміністрації Микола Мисак; заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб; заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, голова Львівського регіонального відділення Олімпійської Академії України, професор Оксана Вацеба; начальник обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович; головний лікар Львівського обласного лікарськофізкультурного диспансеру Степан Середа; начальник обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту галузевого міністерства Ярослав Гаврих; голова обласної організації фізкультурноспортивного товариства «Україна» Роман Шиманський; президент Львівської обласної федерації волейболу Микола Пшевлоцький; президент федерації баскетболу Львівської області Ігор Савицький; заступник голови обласної Асоціації ветеранів спорту, Заслужений тренер України Юрій Самарін; заступник директора Львівського училища фізичної культури Мар’яна Дмитрів; директор обласної дитячоюнацької спортивної школи інвалідів «Галичина» Олег Криштальський та ін.

Численною виявилася й делегація від компанії «МакДональдз», – партнера НОК України: консультант компанії у м. Львiв Ірина Шпак та директори усіх чотирьох ресторанів «МакДональдз» у Львові – Юрій Кос, Володимир Бойко, Юрій Калітовський, Вадим Слєпов.

Після урочистої церемонії параду учасників й підняття Прапорів України та НОК України, з вітальним словом виступили: в.о. голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, який зачитав поздоровлення від Президента НОК України Сергія Бубки; керівники Сокальщини та Олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Богдан Макуц.

Привітати учасників свята прийшли артисти районного Народного дому м. Сокаль, а також переможці Всеукраїнських дитячих змагань «Олімпійське лелеченя», які нещодавно завершилися в Міжнародному дитячому центрі «Артек», – команда школярів Сокальської гімназії ім. О. Романіва. А їхній вчитель фізичної культури Ольга Лаговська отримала Подяку від голови Львівської облдержадміністрації.

Цьогорічний Олімпійський день відбувся на Львівщині, як і у всій державі, під гаслом «Ми створюємо світ гармонії!». І як своєрідна родзинка свята – у небо Сокаля злетіли спортивні голуби – посланці миру та гармонії, яких підготував Андрій Піхоцький. Під звуки «Олімпійської величальної» учасники «Олімпійського дня2012» бажали успіхів українським олімпійцям в Лондоні, які зовсім скоро змагатимуться на ХХХ Олімпіаді.

Першими до пробігу на дистанції 30 метрів, ведучі свята – інструктор ФСК «Сокаль» Мар’яна Копейка та вчитель фізичної культури Сергій Гето, запросили наймолодших учасників – дошкільнят, кожен з яких отримав від Михайла Слівінського та Ірини Шпак, мабуть, свою першу нагороду в житті – сертифікат учасника Олімпійського дня, подарунки від відділення НОК України та від компанії «МакДональдз».

Далі на старт вийшли представники районної асоціації інвалідів, нагороди та пам’ятні значки яким вручила Оксана Райта.

На символічний пробіг вийшли також уславлені олімпійці, почесні гості свята, керівники компанії «МакДональдз», які у спільному забігу подолали коло стадіону з прапорами України та Національного Олімпійського комітету України.

Відтак, перш ніж розпочалися легкоатлетичні змагання серед команд районів та міст області в різних вікових категоріях, учасники святкового дійства, діти та журналісти ще довго не відпускали уславлених олімпійців Львівщини, фотографуючись разом з ними та підписуючи автографи на флаєрах від НОК України й навіть на своїх іменних номерах учасників змагань.

В перерві між окремими видами легкоатлетичних змагань усі охочі мали змогу познайомитися з експозицією музею спортивної слави Сокальщини, який цього дня також поповнив свою колекцію новими фотографіями.

Сокальський район представляли команди ветеранів (Микола Мисак, Тарас Вавринчук, Василь Тетерко, Тетяна Антоняк, Леся Шибанова) та дорослих (Оксана Твердяк, Юлія Лаговська, Оксана Зелінська, Галина Курівчак, Юлія Пиндюк, Юрій Рудик, Сергій Лисяк, Станіслав Онищук, Юрій Чабаренко, Степан Синов’ят). Багато сокальських спортсменів стали переможцями та призерами на дистанціях 100, 200 та 800 метрів з бігу та у стрибках в довжину.

«Олімпійський день-2012» у Сокалі відбувся на високому організаційному та інформаційному рівнях і надовго запам’ятається усім його учасникам та гостям.

Оксана ВАЦЕБА, відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області.

 

Василь СОРОЧУК (фото).     

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині відбулася обласна спартакіада для людей з інвалідністю

12-13 вересня на базі оздоровчо-лікувального комплексу ...