Home / Інші види спорту / Сокальській дитячо-юнацькій спортивній школі «Соколяни» – 45 років

Сокальській дитячо-юнацькій спортивній школі «Соколяни» – 45 років

На Покрову, 14 жовтня, Сокальська дитячо-юнацька спортивна школа «Соколяни» святкуватиме своє 45-річчя.

Відкрилась школа в 1966 році. Першим директором був Юрій Іванович Ганіткевич, який заклав міцний фундамент її розвитку. Чимало сил та енергії Юрій Іванович віддав для того, щоб у Сокалі був збудований басейн, який  почав функціонувати у 1975 році.

Велика плеяда тренерів за цей час працювала і працює для гармонійного виховання, фізичного розвитку, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортивного резерву для збірних команд Львівщини та України.

Вже традиційно проводимо турніри пам’яті тих тренерів, які відійшли у вічність – Віталія Дриги, Юрія Ганіткевича, Григорія Верхолюка, Юрія Михайлевича, Степана Лапського, Андрія Глуховецького. Відзначу також тренерів, вихованці яких прославляють Сокальщину.

Відділення баскетболу: Богдан Васьків, Ярослав Тарасюк, Ірина Лучкова, Ігор Петришак. Їх учні були і є переможцями та призерами чемпіонату Львівщини, а Ірина Цап’як та Соломія Кордупель виступали за команди майстрів.

Відділення волейболу: Роман Новацький, Григорій Верхолюк, Василь Матвійчук, Юрій Михайлевич, Юрій Хтей, Олександр Токаж – учні ставали не тільки переможцям обласних змагань, а й чемпіонами України, призерами колишнього Радянського Союзу; Юрій Єрмаков – срібний призер чемпіонату світу серед кадетів, Сергій Капелусь – дворазовий срібний призер чемпіонату України Суперліги, нині капітан національної збірної. П’ятнадцять вихованців виступали за команди майстрів у вищих лігах. Унікальною є волейбольна команда «Сокіл» – дворазовий призер чемпіонату України з 1992 року, вона укомплектована виключно з вихованців ДЮСШ «Соколяни». Дитяча команда – постійний учасник чемпіонату України.

Відділення легкої атлетики: Олена Кретів, Степан Лапський, Ярослав Скочко, Орест Гурський, Марія Пікунова. Їх вихованці – переможці обласних та Всеукраїнських змагань. Артур Назарук цього року став бронзовим призером чемпіонату України, Юрій Равлінко та Богдан Мекелита навчаються в училищі фізичної культури у м. Львів і виступають за збірну області. Всі ми тішимося за вихованку нашої школи Оксану Райту (тренер О. Кретів), яка на Юнацьких Олімпійських іграх в Сінгапурі завоювала бронзову медаль.

Відділення плавання. Розвиток плавання на Сокальщині міцно пов’язаний з сім’єю Глуховецьких, які з вересня 1974 року почали навчати дітей цьому виду спорту. Андрій Васильович та Емма Іванівна підготували велику плеяду хороших плавців, серед них – майстер спорту Валерій Саватєєв, кандидат у майстри спорту Микола Приходько, Євстахія Андрусів, Михайло Дмитрук, Ігор Полохайло, Микола Левицький, Іван Саватєєв. Продовжує добру справу Володимир Гриців, який підготував кандидата у майстри спорту Вадима Чмелика, під його керівництвом чимало соколян стали переможцями чемпіонату області.

За весь цей час в спортивній школі тисячі учнів зміцнили своє здоров’я, набули навиків здорового способу життя, а кращі – продовжили дорогу у спорті. Тренерський склад школи укомплектований з її випускників. Закінчивши спортивні вузи, вони повернулись працювати в ДЮСШ, а Ольга Лаговська, Ігор Петришак, Ольга Твердовська, Богдан Пархома – професійно навчають дітей у гімназії та освітніх школах.

Загальна робота школи неможлива без допомоги інших структур. Це робота технічного, медичного, обслуговуючого персоналу, які разом з тренерами багато зусиль докладають для того, щоб дітям, які відвідують ДЮСШ «Соколяни», було затишно, приємно займатись обраним видом спорту. Колектив вдячний за увагу, піклування керівництву району – голові РДА Миколі Мисаку, заступнику голові РДА Наталії Карташовій, голові районної ради Ігорю Дацюку, начальнику відділу освіти РДА Роману Монастирському, начальнику фінансового управління РДА Світлані Ксьонжик, депутату обласної ради Роману Шведу, палким прихильникам спорту у нашому районі. А також начальнику у справах молоді та спорту РДА Ярославу Тарасюку та редакції газети «Голос знад Бугу» – за співпрацю, розуміння та допомогу.

Всіх випускників, учнів, тренерський та обслуговуючий персонал школи вітаю з 45річчям ДЮСШ «Соколяни», яке відзначаємо на День Покрови. Бажаю спортивного здоров’я, бо козацькому роду – нема переводу.

Роман ПЛЕТІНКА, директор ДЮСШ «Соколяни».

На знімках: вгорі – тренери ДЮСШ «Соколяни»; внизу – Оксана Райта.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Працівники фіскальної служби області взяли участь у турнірі з футболу «Кубок осені – 2018»

Профспілковим комітетом Головного управління ДФС у ...