Наші інтервю

Богдан Сорока: “Маємо працювати злагоджено і дружньо”

Працювати сільським головою  справа не з легких, адже це робота практично без вихідних. Громада сіл Спасів та Перв'ятичі обрала керувати своїми селами Богдана Романовича Сороку, люди знали його, відколи працював у місцевому колгоспі інженеромбудівельником, тому були впевнені, що під його керівництвом села сільської ради стануть ще кращими. Він  місцевий, все життя мешкає у Перв'ятичах, вболіває за долю села, вирішує проблеми односельців. Чим нині живуть люди у Спасові та Перв'ятичах, з якими проблемами звертаються до сільського голови? Про це та інше ми розмовляли під час інтерв'ю з Богданом СОРОКОЮ.

– Богдане Романовичу, Ви першу каденцію керуєте селами. Чому обрали саме таку нелегку місію?

– Насправді задум очолити сільську раду в мене був давно. Я тричі балотувався на виборах, двічі програв суперникам, забракло кілька голосів для перемоги, а на останніх виборах я з великим відривом випередив своїх суперників. Тепер уже чотири роки намагаюсь виправдати довіру людей. Буває порізному: коли легше, коли важче, але мушу нести цю ношу, бо відповідальний перед громадою. Вирішив іти на посаду сільського голови, тому що хотів багато зробити для наших сіл, для людей, які тут живуть. Це і роблю чотири роки, щось вдається, а щось  ні, але коли хоч одну проблему вирішено, стає радісно на душі.

– Ідучи на вибори, Ви, мабуть, аналізували, які проблеми є в Спасові і Перв'ятичах, як їх потрібно вирішувати. Чи мали якусь передвиборчу програму?

 – Безумовно, йшов на вибори зі своєю програмою. Її виконав, фактично, за два роки. Найперше ставив перед собою завдання привести до ладу сміттєзвалище, яке було при в'їзді в село. Сміття з нього було розкидане по полях людей. Спільно з громадою ми те все позбирали, окультурили сміттєзвалище, посадили там дерева, поставили межові знаки і тепер в селі є відповідне місце, куди люди можуть вивозити тверді побутові відходи. Загалом в селі було з десяток стихійних смітників, зараз залишились одиндва, я ще кілька ночей не посплю і припильную, хто туди вивозить відходи (сміється).

У своїй програмі я виборцям Спасова і Перв'ятич обіцяв, що, коли мене оберуть сільським головою, відкрию другу групу в садочку. Спільними зусиллями сільської ради, батьків, вихователів нам вдалося капітально відремонтувати приміщення під групу. Зробили ремонти, замінили підлогу, місцева художниця Віра Чипурко розмалювала стіни, і в другу дошкільну групу набрали малюків. Це було непросто, але нам це вдалося, і тішуся, що тепер усі бажаючі дітки охоплені дошкільною освітою.

– З якими питаннями найчастіше приходять жителі сіл?

– Працюю з ранку до вечора, вважаю, що голова повинен працювати для людей, тому в мене немає прийомних чи неприйомних днів. Люди приходять з різними питаннями: хтось не може з сусідом поділити межі, в когось прорвав водопровід або ж треба отримати довідку на субсидії  спектр проблем, з якими звертаються в сільську раду, досить широкий. Намагаюся допомагати, бо робити добрі справи  моє життєве кредо.

– А яка ситуація з дорогами в селі, потрохи їх ремонтуєте?

– Прийшовши працювати сільським головою, відразу взяв на баланс сільської ради п'ять доріг: у Перв'ятичах  вулиці Миколи Буцка та Зелену, у Спасові  Шашкевича, Січових стрільців і Панаса. По вулиці Панаса був відтинок грунтової дороги, ми його засипали щебенем і зробили тверде покриття. В Спасові відремонтували вулицю Шашкевича за кошти з районного бюджету, було також співфінансування з місцевого. Приблизно 300 метрів цієї дороги ми також заасфальтували. В Перв'ятичах відремонтували вулицю Зелену, засипали її щебенем, бо частина цієї дороги була грунтовою.

Наступного року, за належного фінансування, плануємо ремонтувати вулицю Миколи Буцка, там є тверда основа, треба буде підсипати дорогу щебенем, вирівняти і заасфальтувати.

Вважаю, що при сільських радах треба утворювати комунальні підприємства, які б обслуговували комунальні дороги, вуличне освітлення і сміттєзвалище.

– Які ще проблеми є на території ваших сіл?

– Одна з найбільших проблем на сьогодні  Народний дім у Перв'ятичах. Там треба повністю замінити дах: скільки стоїть Народний дім, стільки він і не бачив ремонту. Дах протікає практично зі всіх боків, вода тече на стіни, все обвалюється. Нижні фрези дерев'яних вікон прогнили, вилітає скло. Вікна в Народному домі треба замінити на металопластикові. Вхідні двері теж прогнили, підлога просіла, словом, Народний дім потребує капітального ремонту. Там треба чимало коштів, але ремонтувати треба негайно, бо втратимо осередок культури в селі.

У Спасові ситуація з Народним домом теж критична. Він збудований ще 1935 року з матеріалів господарів, які жили в наших селах. Дерев'яний, донині балки струхлявіли, дах зогнив. Зараз Народний дім перенесли в будівлю сільської ради, сюди ж перенесли і сільську бібліотеку. В майбутньому плануємо перенести сільську раду в приміщення колишньої контори с. Перв'ятичі, документація з приватизації цієї будівлі зроблена, другий поверх приміщення контори взятий в комунальну власність громади. Вся проблема у фінансуванні, там треба робити ремонти. Частину вікон нам уже змінило ТзОВ "Перв'ятичіАгроком", але треба ще інші вікна замінити, встановити нові двері, почистити старий паркет від лаку, зробити косметичний ремонт, закупити меблі.

– Чи проведено у селах вуличне освітлення?

– Наша сільська рада зробила вуличне освітлення методом відновлення. Воно було на балансі Сокальского РЕМу, ми його взяли на баланс сільської ради і відновили. За кошти сільської ради і спонсорську допомогу частково закупили нові світильники, енергозберігаючі лампи. Лише вулиця Січових стрільців у Спасові не повністю освітлюється, але, думаю, що знайдемо кошти, і цю прогалину залагодимо теж. Маємо чотири регуляційні ящики, на яких виставляємо години вмикання і вимикання освітлення, стараємося ощадно використовувати електроенергію.

– Чим нині живуть селяни?

– Своїми клопотами та проблемами. Закінчивши осіньопольові роботи на землі, мають трохи перепочинку. В нас землі в основному обробляє ТзОВ "Перв'ятичіАгроком", але є й фермери. Інші пайовики свої землі обробляють самостійно. Наші люди роботящі, звикли працювати на землі, і хоч нині праця селянина мало поціновується, вірять, що настануть кращі часи.

– Пане Богдане, поділіться планами на майбутнє…

– Задумів у мене чимало, були б на все кошти. Перв'ятицька сільська рада  дотаційна. Найперше планую вишукувати кошти і відремонтувати дах у садочку в Спасові, Народний дім у Перв'ятичах. Також планую завершити генеральний план забудови Перв'ятич і Спасова. Хочеться, щоб найближчим часом сільська рада переїхала в нове приміщення колишньої контори, щоб ми з працівниками Народного дому і бібліотеки не тіснилися в одному приміщенні. Щоденно працюю над тим, щоб наші села були сучасними та перспективними. Хочу, щоб люди були активніші, бо ж працюємо для них та села, де живуть вони і житимуть їхні діти та внуки. Хіба можна бути байдужими чи стояти осторонь громадських справ?! Живемо у час кризи, війни. Тож мусимо працювати злагоджено і дружно, бо на те ми й громада.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews