Наші інтервю

Достатня рухова активність – запорука здорового способу життя

Достатня рухова активність – необхідна умова гармонійного розвитку особистості, перш за все дітей та підлітків. Проте, за останнє десятиліття спостерігається значне зниження фізичної діяльності у школярів. Замість здорового способу життя, відвідування спортивних секцій та активного відпочинку, підлітки, аби в очах однолітків виглядати дорослими, незалежними та модними, обирають слабоалкогольні напої та цигарки. Сьогодні ця проблема турбує не лише батьків, але й людей, які намагаються пропагувати здоровий спосіб життя.

Щоб дізнатись, що є запорукою щасливого спортивного майбутнього дітей, я поспілкувалась з членами збірної області та майстрами спорту України з вільної боротьби Артемом ПОПРОЦЬКИМ та Павлом КІПЕНЕМ (на знімку).

– Cкажіть, будь ласка, чому, на вашу думку, діти перестали відвідувати спортивні секції та дбати про своє здоров'я?

– У час, коли ми лише починали займатись вільною боротьбою, такі дорогі іграшки, як мобільні телефони, комп'ютери і тому подібне, були для нас недоступними. Увесь вільний час витрачали на самовдосконалення, покращення фізичного та духовного стану здоров'я, тобто тренувалися у спортивному залі чи просто на свіжому повітрі грали з друзями в активні ігри.

Сьогодні діти все більше та більше віддають перевагу речам, які з реального світу переносять їх у віртуальний. Замінюючи активний спосіб життя на ком'ютерний стілець, вони не розуміють, що саме у їхньому віці закладається основа здоров'я.

– Хто чи що може вплинути на світогляд підростаючого покоління, щоб прив'язати їм любов до спорту?

– Згадуючи шкільні роки, ми можемо сказати, що великий вплив на думку дитини мають батьки. Але мама й тато дають лише поштовх та вказують напрямок до правильного рішення. Найбільше юну свідомість виховує навколишнє середовище. Під впливом друзів та знайомих вони роблять власний вибір, який не завжди є вірним.

У свою чергу, держава також повинна дбати про своє спортивне майбутнє. Було б добре, якби у містах і селах проводились різні соціальноспортивні заходи. Це допомогло б підліткам зрозуміти, що вести здоровий спосіб життя не лише корисно, але й модно.

– Чи є шанси розвитку вільної боротьби у нашому районі?

– Звичайно. На Сокальщині чимало людей, готових поділитись своїм досвідом з підростаючим поколінням. І є діти, які бажають перейняти його. Якщо, об'єднавши свої зусилля, вони розумітимуть, що натхненна важка праця є ключем до успіху, то високі досягнення у спортивному житті – гарантовані.

– Який внесок у спортивне майбутнє плануєте зробити ви?

– Своїм обов'язком вважаємо продовжити справу нашого першого тренера Леоніда Олександровича Абрамова, який був чи не одним із перших, хто посіяв зерно вільної боротьби на Сокальщині. Ми, в свою чергу, як його учні, які у цьому виді спорту досягли успіхів, плануємо відкрити секції у Червонограді, щоб передати свій досвід юним спортсменам.

Та єдиного нашого бажання замало. Розпочавши втілювати плани у життя, зіткнулися з багатьма проблемами, які стали на заваді. Перш за все, нам бракує приміщення, яке можна було б обладнати під спортивний зал для тренувань. Також існує ще проблема фінансування.

Щоб діти мали змогу повноцінно тренуватись, потрібно придбати принаймні необхідні для цього речі: килими для боротьби та спеціальні тренажери.

Якщо знайдуться люди, готові зробити свій внесок у розвиток спорту в нашому регіоні, ми докладемо усіх зусиль і зробимо все від нас залежне, щоб через деякий час Сокальщину прославляли олімпійські призери з вільної боротьби.

Інтерв’ю взяла Уляна ТЕРЕХ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews