Наші інтервю

Коментар Олега Мусія

«Голос з-над Бугу» попросив прокоментувати голосування за прем’єр-міністра та новий склад Кабінету міністрів України народного депутата України від Сокальщини Олега Мусія. Ось що сказав:

– Я не голосував за кандидатуру прем`єр-міністра, бо вважаю, що голосування пакетом, а також стосовно постанови, внесеної двома народними депутатами про призначення глави уряду, відбувалося всупереч існуючому законодавству і Конституції України. Бо подання стосовно кандидатури прем`єр-міністра повинен був вносити Президент України Петро Порошенко. До речі така постанова була зареєстрована щодо кандидатури на цю посаду Володимира Гройсмана. Але, на превеликий жаль, знову відбулися політичні торги. Змова і домовленість, можливо, й з хороших намірів, а, можливо, з поганих, це вже розсудить історія на скільки це було доцільно. Я у антиконституційних, антизаконних іграх участі не беру. Саме тому утримався.

Вважаю, що новий склад Верховної Ради мав би бути прикладом дотримання законності. Щодо складу Кабінету міністрів, то свідомо проголосував проти. Хоча кандидатури п`ятьох міністрів я б підтримав. Але через те, що голосували пакетом, і в складі теперішнього уряду залишилось кілька міністрів з попереднього, до яких були претензії, і роботу яких народні депутати визнали «незадовільною», серед них міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр юстиції Павло Петренко заслуговують на те, щоб піти у відставку зі своїм колегою вже колишнім прем`єр-міністром Арсенієм Яценюком. Тому моя позиція була чітка: не бачу можливості голосувати за такий склад уряду. Окрім того політична партія «Народний контроль», членом якої я є, не входить у коаліцію, то не будемо брати на себе відповідальність як за призначення прем`єр-міністра, так і за призначення Кабінету міністрів. Ми вважаємо себе конструктивною опозицією. Проте, ті позитивні речі, які пропонуватиме цей Кабінет міністрів ми будемо, безумовно, підтримувати. Але брати повністю відповідальність, вважаю, неправильно.

На мій погляд насправді коаліції немає, а з точки зору голови Верховної Ради і коаліціянтів – коаліція є. Як на мене, то формально це коаліція олігархічна. Бо ми бачили, що лише 206 депутатів з двох фракцій, які оголосили себе коаліцією «Блок Петра Порошенка» і «Народного фронту», які голосували за цей склад уряду. Але це насправді змова олігархів Ахметова і Коломойського, які мають своїх депутатів у Верховній Раді. А стосовно не обрання міністра охорони здоров`я, то це не є великою проблемою. Адже в плані реформи майбутньої системи охорони здоров`я, Комітет з питань охорони здоров`я Верховної Ради, де працюю, взяв на себе відповідальність щодо цієї реформи. І вже зареєстровані найфундаментальніші законопроекти, які змінять систему охорони здоров`я. Тому тут у міністра не буде особливого навантаження, бо ми, як законодавча гілка влади, взяли відповідальність за реформу медицини.   

Голос Сокальщини на GoogleNews