Home / Наші інтервю / Компетентні відповіді від фахівця – Михайла Шайнера

Компетентні відповіді від фахівця – Михайла Шайнера

Під час чергової «гарячої лінії», яка відбулася в Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на запитання платників податків відповідав в. о. начальника Сокальської ОДПІ Михайло ШАЙНЕР. Пропонуємо вашій увазі найактуальніші з них.

– Маю таке запитання: чи включається до доходу та підлягає оподаткуванню сума, видана Фондом зайнятості на розвиток підприємництва підприємцю на загальній системі оподаткування?

– Сума, видана Фондом зайнятості на розвиток підприємництва згідно з нормами Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінпраці від 20.11.2000 №307, не включається до складу доходу фізичної особи – підприємця та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

– Михайле Володимировичу, чи має право фізична особа – платник єдиного податку здавати в оренду частину нерухомого майна як громадянин, а іншу частину, як підприємець, якщо площа такого нежитлового приміщення не перевищує 300 квадратних метрів?

– Фізична особа, якій належить нерухоме майно (житлові приміщення або нежитлові приміщення), загальна площа якого не перевищує норми, встановлені пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України, не має права надавати одну частину нерухомого майна в оренду як фізична особа – не суб’єкт господарювання, а іншу частину як фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування.

Така фізична особа може надавати нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення) в оренду як фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування або як фізична особа – не суб’єкт господарювання.

– Чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві пенсіонер за віком?

– Згідно з п. 2 частини 1 ст. 4 Закону №2464, яким регулюється порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску.

Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок. При цьому звільнення від сплати єдиного внеску для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.

– Телефонує Вам приватний підприємець – платник єдиного податку. Я надаю послуги іншим суб’єктам господарювання – юридичним особам та іншим підприємцям. Чи зобов’язаний я для уникнення подвійного оподаткування надавати їм підтверджуючі документи про застосування спрощеної системи оподаткування?

– Згідно з п. 299.13 ст. 299 Податкового кодексу України з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному вебпорталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та власному офіційному вебсайті такі дані з реєстру платників єдиного податку: – податковий номер (для юридичної особи); – найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи; – дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; – ставку єдиного податку; – групу платника податку; – види господарської діяльності; – дату виключення з реєстру платників єдиного податку.

Отже, з метою уникнення порушень норм чинного законодавства суб’єктам господарювання, які мають господарські відносини з фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, достатньо на дату виплати доходів таким платникам наявності відомостей про них в реєстрі платників єдиного податку, оприлюдненому на офіційному вебпорталі Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua).

– Скільки податкових накладних потрібно складати у разі використання на підприємстві двох апаратів реєстраторів розрахункових операцій?

– Платник ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів кінцевому споживачу з використанням двох і більше касових апаратів, самостійно може прийняти рішення щодо складання податкових накладних за такими операціями у такий спосіб: – складати окрему податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через окремий касовий апарат, в якій обсяг постачання та сума ПДВ повинні відповідати фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у З-звіті такого касового апарату; – складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через усі касові апарати платника (в тому числі через ті, що знаходяться в філіях чи структурних підрозділах). При цьому обсяг постачання та сума ПДВ, зазначені в такій податковій накладній, повинні відповідати загальній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у З-звітах всіх касових апаратів підприємства.

Записала Надія МУДРАК, головний державний інспектор з питань комунікацій Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області.

 

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Прийде час, і своєю історією займатиметься українська держава

До редакції газети "Голос з-над Бугу" ...