Home / Наші інтервю / Про розміри держдопомог багатодітним сім’ям розповідає Володимир Огінський – начальник соцзабезу Сокаля

Про розміри держдопомог багатодітним сім’ям розповідає Володимир Огінський – начальник соцзабезу Сокаля

В газеті "Голос знад Бугу" за 25 січня ц. р. було надруковано нові розміри державних соціальних допомог. Зокрема, йшлося про допомоги, які виплачуються при вагітності, пологах, народженні дитини, нові соціальні стандарти тощо. В цьому інтерв’ю начальник управління праці та соціального захисту населення Володимир ОГІНСЬКИЙ розповідає про субсидії для відшкодуваня витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільги, які мають багатодітні сімї та ін.

 – Володимире Богдановичу, розкажіть, будь ласка, які пільги мають нині багатодітні сім’ї?

– Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей" передбачає такі пільги: 50 відсоткову знижку квартирної та плати за комунальні послуги (газопостачання, електропостачання та ін.), 50 відсоткову знижку вартості палива, в т.  ч. рідкого, скрапленого газу, в межах норм, визначених законодавством, позачергове встановлення квартирних телефонів та 50 відсоткову знижку на абонентну плату за їх користування. Дітям з багатодітних сімей надається безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автотранспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, в т. ч. в межах району, області та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

– Скількі сімей на Сокальщині нині отримують субсидії?

– В 2010 році за призначенням субсидій звернулось 5270 сімей (в 2009му  4584); субсидії призначено 3600 сім’ям на загальну суму 2,2 млн. грн. (в 2009му було призначено 4436 сім’ям на 1,9 млн. грн.).

Зазначу, що в минулому році призначення субсидій відбувалось за спрощеною системою: достатньо було подати заяву та заповнити декларацію, всю роботу по збору документів проводили спеціалісти управління. Навантаженість на них значно зросла, однак всі субсидії призначені вчасно.

– Чому зменшилась кількість сімей, які отримують субсидії?

– Основною причиною є відсутність доходів в працездатних членів сімей, а також багато жителів Сокаля перейшли на індивідуальну систему опалення, що значно зменшує оплату.

– І все таки: чому така різниця між зверненнями та призначеннями субсидій?

– Багато сімей звернулися до нас через пошту, заповнивши бланки, які їм надіслав Пенсійний фонд. В надісланих документах не було подано необхідної інформації для призначення субсидій. Ми неодноразово зверталися з проханням надати додаткову інформацію, але, не отримавши її, відмовляли у призначенні субсидій.

– Чи є щось нового в призначенні субсидій на 2011 рік?

– Ні, призначення відбуватиметься за спрощеним порядком, який застосовувався в 2010 році.

– Чи передбачені кошти на надання пільг багатодітним сім’ям?

– Так, в бюджеті на 2011 рік передбачено кошти на надання пільг багатодітним сім’ям. Вони встановлені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей". Однак зазначу, що зараз проводимо звірку з комунальними службами щодо наявності посвідчень багатодітної сім’ї. Сім’ям, які отримують пільги без таких посвідчень, вони будуть призупинені. Посвідчення багатодітної сім’ї видає відділ у справах молоді та спорту Сокальської РДА.

– Чи зросли видатки на соціальний захист населення за останній період?

– Наше управління у 2010 році призначило соціальних виплат та компенсацій на загальну суму 69, 6 млн. грн. , що на 40 відсотків більше, ніж у 2009му (49,5 млн. грн.). Якщо ж порівняти ці цифри з 2006 роком, то вони виросли в чотири рази.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла
Валентина БЛУДОВА.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Добровольці Корпусу Миру відновили свою роботу в Україні – інтерв’ю з волонтеркою Дженніфер Лі, яка приїхала на Сокальщину

Після тимчасової перерви, яку уряд США ...