Home / Наші інтервю / Розмова з головою Сокальської районної ради Ігорем Дацюком

Розмова з головою Сокальської районної ради Ігорем Дацюком

ДЕПУТАТИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ВИХІД З СИТУАЦІЇ стосовно перевезень та знайшли господаря для кінотеатру. Про це наша розмова з головою Сокальської районної ради Ігорем Дацюком

– Ігоре Михайловичу, останнім часом в нашому районі склалася досить непроста ситуація з перевезеннями пасажирів. У вихідні дні по деяких маршрутах взагалі не курсували автобуси, який Ви бачите з цієї ситуації вихід?

– Надзвичайна ситуація, яка сталася в суботу, неділю та частково у понеділок, коли до більше десятка сіл району не поїхали рейсові автобуси, наявно показала неефективність виконання функцій замовника з перевезень пасажирів – Львівської обласної державної адміністрації, зокрема, Головного управління промисловості та інфраструктури. На десятій сесії Сокальської районної ради депутати прийняли звернення до Львівської обласної ради та районних рад області з проханням підтримати нашу ініціативу та клопотати перед Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України щодо внесення змін до чинного законодавства в частині визначення організатором пасажирських перевезень на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, районні державні адміністрації. Нині обласна державна адміністрація є замовником на маршрутах загального користування, що сполучають населені пункти Сокальського району. Депутати районної ради вважають, що вжити дієвих заходів для покращення стану пасажирських перевезень у районі можна лише шляхом надання районній державній адміністрації права виступати замовником пасажирських перевезень на міжміських та приміських маршрутах загального користування і відповідно здійснювати контроль за виконанням умов договорів перевізниками, власниками автостанцій, за дотриманням безпеки пасажирських перевезень, за організацією пільгових перевезень.

– Ще одне важливе питання, яке розглянуто на сесії, стосувалося процесу передачі приміщення Сокальського кінотеатру у концесію…

– Ще з 19 травня 2011 року Сокальська районна рада розпочала процес передачі приміщення Сокальського кінотеатру у концесію. Депутати при прийнятті рішення ретельно зважували усі «за» і «проти», було декілька думок, серед них – віддати в оренду. Та, передавши приміщення в оренду, ми не змогли б зобов’язати орендаря провести капітальний ремонт кінотеатру чи використовувати за конкретним цільовим призначенням. Була пропозиція виділити гроші на ремонт з районного бюджету, це великі суми – на капітальний ремонт даху приміщення терміново необхідно понад 1 млн. гривень, а на капітальний ремонт усього приміщення кінотеатру потрібно мінімум 3 млн. грн. Якщо виділимо такі кошти з районного бюджету, то школи, дитячі садки, народні доми, бібліотеки, амбулаторії, ФАПи будуть обмежені у фінансуванні. Тому депутати вирішили залучити кошти підприємців для капітального ремонту приміщення кінотеатру і передати його у концесію. У концесійних умовах ретельно прописано вимоги до концесіонера – основним видом діяльності об’єкта концесії є кіноконцертна діяльність (показ кінофільмів у форматі 3D чи новітнішому, організація та проведення концертів). Окрім основного виду діяльності, обов’язковою умовою є організація платного туалету, з забезпеченням відкритого доступу громадян до надання цієї послуги. Серед інших видів діяльності – створення відпочинково-розважальних центрів (Інтернет-кафе, дитячого кафе, продаж книжкової продукції, інше). Концесіонера зобов’язано розробити проект реконструкції об’єкта концесії в термін не пізніше 12 місяців, а розпочати роботи з реконструкції не пізніше 14 місяців з часу укладення договору концесії. Завершити роботи з реконструкції та капітального ремонту будівлі кінотеатру та забезпечити початок надання послуги з показу кінофільмів концесіонер повинен не пізніше двох років з часу укладення договору концесії. Окрім того, буде заборонено продаж та розпивання алкогольних напоїв на території об’єкта концесії.

На конкурс на таких умовах подав заявку, на жаль, лише один учасник. Чому на жаль? Тому що ми сподівалися, що при більшій конкуренції зможемо обрати найкращий варіант для мешканців району. Сокальською районною радою визнано переможцем цього учасника – ТзОВ «Скорпіон». Зараз проводяться переговори по узгодженню тексту, істотних умов та кінцевого варіанту концесійного договору між Сокальською районною радою та ТзОВ «Скорпіон», його буде затверджено на наступній сесії районної ради. Ми максимально намагаємося врахувати помилки, допущені іншими концесієдавцями при передачі об’єктів у концесію – ретельно прописуємо умови концесійного договору, щоб при невиконанні концесіонером умов концесії, районна рада могла в односторонньому порядку розірвати цей договір. Маємо надію, що концесіонер протягом двох років відремонтує приміщення кінотеатру, проведе його переобладнання, організує там кіноконцертний зал і місто отримає окрасу свого центру.

Розмову вела Оксана ПРОЦЬ.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Чим живуть працівники охорони здоров’я?

Лікар – це набагато більше, ніж ...