Наші інтервю

Найбільша біда краю – безробіття та дороги

Проблеми Прибузького краю, які найбільше тривожать, зокрема і у вугільній промисловості, наповнення бюджету, а також те, яким хочуть бачити політичне майбутнє України, діяльність Комітету опору диктатурі та перспективи об’єднаної опозиції під час парламентських виборів2012 – це ті теми, які обговорювали під час зустрічей голови фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді, представника Комітету опору диктатурі Андрія Корната з мешканцями Сокальщини. Народний обранець сам родом із цього краю – народився у Червонограді, тут мешкають його батьки.

Зокрема, у лютому депутат зустрівся з громадами Смиківської, Лучицької, Боб’ятинської та Перв’ятицької сільських рад, а також мешканцями сіл Тартаків, Горбків, Муроване, Жужеляни, Ванів, Реклинець, Двірці, Свитазів, Стенятин, Ульвівок, Скоморохи, Перетоки, Хлівчани, Бутини та Борятин та ін. У планах – зустрічі з мешканцями рідного Червонограда.

– Скажіть, будь ласка, чи цікавляться люди нинішньою політичною ситуацією в державі?

– Передусім розвіяно міф про байдужість та аполітичність мешканців краю. Навпаки, люди цікавляться політикою і мають великі надії, що ситуацію в Україні можна змінити в кращу сторону. Передусім мешканці сподіваються, що опозиція об’єднається і зможе перемогти нинішній режим.

Нині Янукович – це монарх із абсолютною владою, і він не віддасть її, як це зробив Ющенко, Кравчук чи Кучма. Головним його завданням є перемога провладної партії на виборах, що дозволить переписати Конституцію та обирати президентацаря у Верховній Раді. Тому опозиція нині немає іншого шляху, як об’єднатись, узгодити єдиних кандидатів на мажоритарних округах, сформувати єдиний виборчий список, щоб перемогти нинішній авторитарний режим.

Проте, на жаль, мешканці Сокальщини зараз мають досить велику кількість дезінформації про реальну політичну картину. Це свідчить лише про одне: влада на місцях через засоби масової інформації маніпулює громадською свідомістю. Насамперед влада сіє серед людей великий сумнів стосовно реальної об’єднаної опозиції під час майбутніх парламентських виборів. Влада вносить сум’яття мешканцям Сокальщини, розбиває довіру до опозиційних сил, і це, звісно, тривожить.

Але люди мудрі і вони добре усвідомлюють, що нинішній стан доріг, житловокомунального господарства, безробіття – це відповідальність уряду. А він, відповідно, куди менше виділяє коштів тим територіям, які ставляться до чинної влади опозиційно.

– Прошу сказати, на що найбільше скаржаться місцеві громади? Про які потреби сіл розповідають?

– Нарікають передусім на безробіття. Це найстрашніша проблема, яка болить мешканцям Сокальщини та й Львівщини і України загалом. Прикро, що молодь, яка є майбутнім нації, немає можливості працювати й утримувати свої сім’ї! Також багато людей подалися за кордон у пошуках кращого заробітку, а вдома залишилися їхні діти, яких виховують бабусі та дідусі.

Зараз у селах живуть переважно люди похилого віку. У школах немає молодих кадрів…

Бідкаються люди і на неосвітлені вулиці сіл і селищ. І така ситуація тягнеться роками! На жаль, цю проблему влада не вирішує.

Важко нині живеться і підприємцям, адже населення збідніло і не має за що придбати у них ті чи інші речі, послуги чи продукти. Скаржаться підприємці і на органи контролю, які безперервно їх перевіряють. Усі прагнуть із цього джерела пити воду…

Що ж до потреб, то, скажімо, мешканці с. Хлівчани звертали найбільше уваги на відсутність автобусного маршруту до Львова, а також погані дороги. Громада Бутин розповіла, що місцеву школу будують ще з 1992го, а дитсадок потребує капремонту (в селі нині є 220 дошкільнят).

– Які проблеми району мешканці Сокальщини просять вас вирішити під час сесії облради?

– Звертаються до мене з різних причин та потреб. Насамперед люди просять допомогти відремонтувати ганебні дороги, де суцільні ями. А ось у сусідній Волинській області ситуація краща. Перетнувши кордон Львівщини і Волині, таке відчуття, що ти заїхав у Європу. Це разюча різниця!
Також сьогодні дуже актуальним є питання вирішення проблеми культурної сфери, зокрема, Народних домів, які у жалюгідному стані. Колись вкладали кошти на ці потреби, нині ж маємо політику дикого та швидкого збагачення окремих людей за рахунок державного бюджету. Влада просто не думає про культуру.

Розмову записав Роман ШАРІЙ.

Голос Сокальщини на GoogleNews