Home / Наші інтервю / Сокаль – рідний дім для минулих, сучасних, прийдешніх поколінь

Сокаль – рідний дім для минулих, сучасних, прийдешніх поколінь

Доля Сокаля і сокальчан у різні часи складалася порізному. Наше старовинне місто пережило не одну окупацію, були героїчні дні перемог, були сумні дні поразок. Сокаль втрачав своїх найкращих дочок і синів, але в той же час у нашому місті народжувалися нові покоління розумних, порядних патріотівгородян. Сокаль за віком дорослішав, а за виглядом  молодів. Лише окремі камениці нагадують про далеке минуле. Як і сучасне можна бачити в усміхнених обличчях дітей, юнаків і дівчат, щасливих подружніх пар, лагідної старості. Виростають сучасні будівлі, місто заквітчується, відчувається, що Сокаль  за крок до Європи. І в цьому шарм, неповторність маленького галицького містечка, де з покоління до покоління мешкають сокальчани. Напередодні Дня його народження міський голова Сокаля Богдан ЗАРІЧНИЙ з вітальними словами звертається до жителів міста.

– Богдане Степановичу, Вам, у переддень святкування Дня Сокаля, звичайно, хочеться привітати сокальчан…

– Шановні сокальчани! Вітаю Вас з Днем народження Сокаля. Це свято всіх, хто тут народився, хто приїхав колись і залишився назавжди у місті з особливим колоритом, традиціями і славною історією. Це свято усіх гостей Сокаля. Тих, хто живе поруч і тих, хто приїхав за тисячі кілометрів, щоб розділити з нами радість святкування. Всі ми любимо своє вічно молоде, зелене місто. Любимо за те, що воно є, а ми в ньому живемо, працюємо, ростимо дітей, радіємо життю. Дорогі сокальчани, разом з Вами радію успіхам нашого міста, переживаю за наші промахи і негаразди. Вірю, що попри всі труднощі ми зможемо зробити Сокаль кращим, заможнішим, привабливішим. Висловлюю велику вдячність усім сокальчанам за любов та вірність рідному •містові. Від усього серця бажаю Вам Божого благословення, здоров`я, щастя, благополуччя, а нашому славному Сокалю  процвітання.

– Минуло півтора року, відколи нова команда господарює у Сокалі. Богдане Степановичу, що вдалося вже зробити, щоб сокальчанам комфортно жилося у місті?

– Намагаємось змінювати сутність міської влади. Думаю, що ніхто з мешканців не скаже, що за півтора року нашої каденції, вирішували питання у міській раді за допомогою хабара. Ми відкриті в своїх починаннях і роботі. Прагнемо залучати депутатський корпус до вирішення тих чи інших питань, а також, щоб якомога ширше коло громадськості брало участь у справах актуальних для міста. Це, звісно, нелегко, але цим шляхом ми будемо йти, бо такі сучасні реалії, якщо хочемо рухатися в Європу.

Досить серйозні кроки зроблені в напрямку покращення роботи комунальних підприємств міста. Для життєдіяльності Сокаля дуже важливою складовою є злагоджена діяльність "Сокальжитлокомунсервісу" та "Сокальводоканалу". Робота визначається не лише в заміні керівників цих підприємств. Хоча сьогодні, вже минув рік, відколи "Сокальводоканал" очолив новий керівник, і мешканці міста відчувають суттєві зміни в роботі цього комунального підприємства. Також, з приходом нового директора "Сокальжитлокомунсервісу", сподіваємось на покращення роботи.

Ми раді з того, що очистивши, прокопавши водовідвідний канал в районі вул. Української, вдалося вирішити питання з підтопленням. Протягом десятка літ мешканці жалілися, що у льохах помешкань була вода. Нині багато з них вдячні, що вдалося вирішити цю проблему.

Розпочали серйозну роботу щодо капітального ремонту вуличного освітлення. Протягом минулого року засвітилися ліхтарі по вул. Ярослава Мудрого, Петрушевича, Крушельницької, тобто це вулиці в районі Сокальської райлікарні, де досить великий потік людей. Це якісне, сучасне і енергозберігаюче освітлення. Цю роботу продовжуватимемо в наступні роки. Також запланували протягом нашої каденції замінити дахи на шатрові  на приміщеннях дитячих дошкільних установ. Бо це латання протягом десятиріч не вирішило проблем. Зроблено перший крок до відновлення пристойного вигляду міського парку: вирубали хащі чагарників, старі дерева. Облаштували за кошти підприємця Ярослава Підкіпняка дитячий майданчик, на стадії завершення розробка технічної документації парку. Згідно з проектом, він має бути надзвичайно красивим, багатофункціональним. Звичайно, це питання не одного року. Але ми постійно працюватимемо над ним. І результат буде. Дуже тішуся з того, що в минулому році вдалося спорудити у місті два дитячі майданчики, один  у парку (підприємець п. Підкіпняк), інший  по вул. Героїв УПА, неподалік дитячої дошкільної установи №8, за кошти від Сокальської міської, Львівської обласної рад, а також за рахунок підприємців Людмили і Ростислава Фігурків. Зараз працюємо над тим, щоб обгородити цю дитячу площадку.

Також нам вдалося вирішити питання щодо приватизації кімнат у будинку №20 по вул. Героїв УПА (в гуртожитку). Це було нелегко, вивчали досвід інших міст. Знайшли юридичні підвалини, і це питання вирішене. Нині активно працюємо над покращенням стану дахів на багатоповерхівках у Сокалі. Проблема досить серйозна. І за 2011 рік надзвичайно багато у цьому плані вдалося зробити. Порівняно із зимою 2010го, нині у нас кардинально покращилася ситуація. В попередній період було чимало скарг від мешканців житлових будинків, а нині їх значно поменшало.

Також серйозно працюємо над тим, щоб розробити документацію і цього року виділити 250 земельних ділянок для індивідуальної забудови у Сокалі. Робота на завершальному етапі.

Хоча нелегко далося, але ми все ж практично побороли стихійну вуличну торгівлю. Хто би що не говорив, але є розуміння і вдячність людей Сокальській міській раді, бо вуличної торгівлі в тих масштабах, що була, вже немає. Нелегко було вирішити цю проблему, бо прекрасно розуміємо людей, котрі важко працюють в селі і продаж сільськогосподарської продукції є єдиним їх невеликим заробітком, але стихійний ринок  це антисанітарія, бруд, безлад. А ми дбаємо, щоб наше місто було чистим і красивим.

– Богдане Степановичу, окресліть, будь ласка, найактуальніші проблеми, над якими нині працює міська влада?

– Нині роботи по капітальному ремонту даху Сокальського яселсадка №9 на стадії завершення. Також завершуються роботи з облаштування тротуару по вул. Яворницького, це неподалік Сокальської ЗШ №5, тут  будуть облаштовані пішохідні переходи. Також буде проведене освітлення по вулицях Стуса, Яворницького, Святого Володимира і в переході між вул. Українською та вул. Я. Мудрого. Далі працюватимемо над ремонтом та заміною дахів житлових будинків. Хочу, щоб жителі Сокаля зрозуміли, що ми знаємо проблематику доріг у місті, і всі кошти, які можемо скерувати на капітальний, поточний, ямковий ремонт, виділяємо. Можливості нашого бюджету дозволять за рікдва це питання вирішити.

– Нинішній День міста Сокаля збігся з десятими уродинами радіокомпанії "Сокаль"…

– Так. Отож святкуємо разом. І з цієї нагоди хочу привітати творчий колектив редакції радіокомпанії "Сокаль", побажати творчих успіхів. Мені, як голові міста Сокаль, приємно , що наше радіо слухають за межами Сокальського району, і знають про нас і наші спільні справи.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Чим живуть працівники охорони здоров’я?

Лікар – це набагато більше, ніж ...