Home / Наші інтервю / В Червонограді відбулась зустріч червоноградців та сокальчан з Валентином Наливайченком

В Червонограді відбулась зустріч червоноградців та сокальчан з Валентином Наливайченком

Як ми вже повідомляли, у Народному домі м. Червоноград відбулась зустріч червоноградців та сокальчан з громадсько-політичним діячем, головою Служби безпеки України 2006-2010 років Валентином НАЛИВАЙЧЕНКОМ і народним депутатом України Володимиром В’ЯЗІВСЬКИМ.

На пресконференції для регіональних ЗМІ гості підкреслили, що головна мета їх приїзду – об’єднати опозицію до виборів, заручитись підтримкою громад і від заяв та декларацій переходити до діла. А потім відповіли на запитання журналістів.

– Наслідуючи приклад львівських колег, і в Червонограді три партії підписали спільну угоду, на жаль, «Нашої України» там не було. Яким бачить ваша партія майбутнє?

Валентин Наливайченко:

– Якщо на якійсь церемонії «Нашої України» і не було, це не означає, що ми не приєднаємося. Найголовніше – від заяв і декларацій перейти до діла. Найперше треба створити єдину опозицію, а в перспективі – єдину опозиційну партію, а це процес досить довгий. Тому треба готувати єдиний список кандидатів на вибори. Ці документи на рівні Києва вже підписані. Там, де нема підписано на рівні району чи області, він найближчими днями з’явиться. Ми будемо це підтримувати.

Володимир В’язівський:

– Я за те, щоб ця угода була максимально розширена, щоб в неї увійшли не тільки дванадцять політичних партій, а й ще, мабуть, з півтора десятка громадських організацій долучились до спільної ініціативи. За підписами тих дванадцяти партій ми розіслали документи на місця, щоб і в місцевих радах висловили свою позицію щодо царювання Януковича.

– Для багатьох з нас сонечко, що зблиснуло, сьогодні захмарене. Що конкретно будете робити, щоб ці хмари розвіяти?
В. Н.:

– Головна політична відповідальність – діяти в лавах опозиції. Друге – набратись сміливості і перейти до діла. Першим кроком має стати єдиний список кандидатів від опозиції і погодження на мажоритарних округах кожного кандидата в цьому ж пакеті, в цих діях провести попереднє народне голосування і обговорення. Принципово важливе політичне значення має те, що, на жаль, не сталося в 2005му, коли не об’єдналися на базі «Нашої України» всі патріотичні сили. Це має статися зараз, у 2012му, але вже спільно з іншими партнерами по опозиції. Ми готові і будемо діяти, не йти окремо, не створювати 5 колону, на вибори похід має бути єдиною колоною. Тому, що 23 колони є принциповою помилкою, того від нас чекають ті, хто нам бажає поразки. Адмінресурс застосовували, промосковські путінські технологи вже Крим забрали, правда лише на папері, вже нема куди відступати, тому політична відповідальність, розуміння, що насправді відбувається з країною, з національною безпекою, з нашими шахтарями, лікарями, вчителями – все це більш, ніж достатньо мотивів для того, щоб зрозуміти, де сонце знаходиться і що є хмарами. Роздрібненість політиків, розпорошеність, вчорашні амбіції і образи, скелети в шафі – все це є вчорашній день. Вихід один – об’єднуватися і припинити говорити, що це неможливо. Це можливо. Більше того, я сьогодні у львівському телеефірі говорив, що політики зобов’язані створити механізм об’єднання.

– Так чи інакше доведеться визначитись з Ющенком…

В. Н.:

– «Наша Україна» визначена з Ющенком. Він був і залишається українським Президентом, ми поважаємо той період, який називався Помаранчевою революцією, він у наших серцях. Кожен учасник майдану є нашим однодумцем. І ви, і я, і мої діти не можемо від цього відмовлятись. Хай не чекають російські політтехнологи, що ми почнемо сваритися. Чвари, взаємні образи закінчились. Вистачить хмар, вистачить корупції, поразок, розчарування. Дивимось вперед!

– Чи напрацьований вже механізм, щоби в списки не попали «козачки», які потім стають «тушками»?

В. Н.:

– Механізм погоджуємо разом з лідерами інших опозиційних сил. Він такий: попереднє народне голосування, визначення кандидатур від першого до чотириста п’ятдесятого номера. Моя пропозиція була і її підтримала Ю. Тимошенко, що найбільш рейтинговий опозиційний політик на волі має стати номером один. Я звертався до Арсенія Яценюка і публічно, і за допомогою ЗМІ в інших регіонах, і повторюю: це є політична відповідальність тих, хто зараз в опозиції. Далі – відкритий список, далі – включати не себе, тих, хто був при владі, тому, що ті, хто був при владі, декілька разів в парламенті, мають пройти народну люстрацію. Тоді все набагато простіше стає. І нарешті відкриваються ті місця для українських патріотів, для нових облич, для нових лідерів. Вони вже є. Головне – дати їм сісти в соціальний ліфт. Тоді не треба в олігархів просити грошей, тому зрозуміло, чому опозицію треба підтримувати – там з’являться нові, авторитетні, перспективні люди, патріоти, зрештою. І в округах та сама система, чесна і відкрита: попереднє голосування, кого підтримує громада, кого висуває, той має бути затверджений, інші кандидатури – зняті. Це те, про що зараз треба домовитись, проконтролювати на місцях виконання, вимагати від політиків саме так вчинити, а не розповідати про колони. Колоною ходять в колоніях. Ми не можемо грати за правилами зони, треба зіграти за політичними правилами.

– Якщо найоптимістичніші Ваші прогнози здійсняться і в парламенті буде потужна демократична більшість, якими Вам бачаться найважливіші кроки після виборів? Що треба найперше зробити?

В. Н.:

– Це не стільки прогнози, скільки зобов’язання. В парламенті найперші кроки прописані і ми зараз йдемо з єдиною об’єднаною програмою. Вона передбачає десять блоків. Ті блоки, за які я відповідаю, – це національна безпека, боротьба з корупцією, включаючи такі першочергові кроки: негайне скасування харківських угод, виведення окупаційного Чорноморського флоту за українську територію, вислання ФСБ з нашої території, що я робив в 2009му і знаю як це робити; націоналізація і ухвалення закону про неможливість приватизації і віддачі Росії газотранспортної української системи, боротьба з корупцією, повернення вкраденого з бюджету всіма олігархами, депутатами в парламенті, які вже не знають, за який хабар і в яких «тушках» вони сидять, грошей з офшорів. Міжнародні організації я об’їздив, готовність є. Звідси створити таке розслідування, започаткувати реальне повернення відмитих і вкрадених грошей на фінансування вже другого пакету, він називається соціальний. Я є співавтором і співвиконавцем цієї спільної програми. Там говориться: підняти в галузях зарплату в рази, лікарям, вчителям, всім, хто отримує пенсію за рахунок Пенсійного фонду.

– Чи Ви робили припущення, скільки буде коштувати праймеріз і звідки будуть кошти?

В. Н.:

– Справа в людях. Треба, щоб не просто фірми робили соціологію під того чи іншого. Якщо ми говоримо, що йдемо на абсолютну перемогу, кожен кандидат, який іде на перемогу, спирається на певну структуру, людей, однодумців, які будуть захищати нашу перемогу. Вони сядуть в дільничні комісії. Разом п’ять чи скільки депутатів висувають членів своїх комісій, проводимо цей праймеріз, вказуємо з 10 чи 20 населених пунктів, паспорти покажемо, що це мешканці цих населених пунктів, а не з фірми, будуть їздити з села в село і збирати голоси.

– Чи зрозуміли нарешті, що поки оті 450 небожителів не спустяться на грішну землю, Україна не матиме майбутнього? Сьогодні за гратами сидять Тимошенко і Луценко, їх народ не захищає. Завтра сидітимуть 4050 політиків і народ не вийде їх захищати…

В. Н.:

– Ви говорите з людиною, яка робила все, щоб і народні депутати, і судді сиділи в тюрмі за хабарництво. Це глибоко вистраждана позиція. Всі – КончаЗаспа, привілейовані санаторії, спецмашини, все, що вони за радянських комуністичних часів собі залишили, має бути негайно знято з бюджету. Ніякого фінансування, ніяких привілеїв. Зарплату отримуєш – ходи в районну лікарню, а не в Феофанію…

– В суспільстві нині панує розчарування. Ви зараз підете до людей, що скажете їм?

В. Н.:

– Власне, те саме, що і Вам говорив. Головне – щоб політики об’єднались, створили єдиний список; провести попереднє народне голосування, ще до виборів представити програму, яку ми підготували. Серед перших кроків об’єднаної опозиції має бути закон про відкликання народних депутатів, які не виправдали сподівань народу чи стали злочинцями, корупціонерами тощо. Буду шукати підтримку серед людей, роз’яснювати, яка є альтернатива на майбутнє. І завершуватиму тим, щоб кожен обов’язково прийшов на голосування і проголосував за того, кого вибрав.
Вірю, що розчарування зламаємо дією.

* * *

Цікаво пройшла зустріч В. Наливайченка та В. В’язівського з громадами червоноградців та сокальчан. Після благословення о. М. Низкогуза, Валентин Наливайченко сказав: «Сьогодні або ми діємо і поборюємо зло в Україні, або, як писали українські націоналісти в «Декалозі», загинемо. Не має загинути українська держава! Україна потребує свободи, мають бути захищені права кожного українця, наші люди мають вільно працювати на своїй землі, а чиновники і олігархи мають бути усунені від влади». Закликавши всі політичні партії, громадські організації консолідовано йти на вибори, гості відповіли на десятки запитань, які стосувались політичного, соціального, культурного життя, регіональних проблем тощо.

Зібрання прийняло звернення до опозиційних політиків про спільні дії з метою зупинення наступу антиукраїнських сил.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Чим живуть працівники охорони здоров’я?

Лікар – це набагато більше, ніж ...