Наші інтервю

Живу життям громади, – сільський голова Угринова Володимир Сава.

Сільський голова Володимир САВА ось уже сьомий рік поспіль дбає одразу про громади чотирьох навколишніх сіл  Хороброва, Ниновичів, Нісмичів та Угринова.

Про сільські проблеми, успіхи та плани з ним наша розмова.

– Мабуть, часто до Вас  звертаються люди зі своїми проблемами?

– Розпочнемо з того, що в нас раз на тиждень є виїзний день. Якщо раніше люди з Угринова або Нісмичів приїжджали кожного дня до Хороброва, то тепер сільська рада організовує прийоми громадян в селах. Я проживаю в Ниновичах і якщо люди звертаються до мене вдома, то теж їм не відмовляю, намагаюся допомогти. Деякі проблемні питання, які потребують певного часу, аби їх вирішити, записуємо у журнал, визначаємо термін виконання, і тримаємо на контролі. Однозначно, що люди звертаються дуже часто.

– Розкажіть, будь ласка, хто допомагає Вам у роботі?

– У нас маленький, але досить злагоджений колектив. Посаду секретаря з 1975 року (найбільший стаж в районі) займає Любов Федорівна Костюк. Маю хороших спеціалістів: бухгалтера Ольгу Ярославівну Братковську, землевпорядника Надію Романівну Мельник та бухгалтера з освіти Надію Степанівну Гумен.

– Робота сільського голови непроста, отож від чого отримуєте задоволення, а що Вас засмучує?

– Надзвичайно велике задоволення отримую від того, що, зробивши щось, бачу результат нашої праці. Найважче, в роботі це  внутрішні, можна сказати, домашні негаразди. Дуже не люблю, якщо є якийсь сімейний конфлікт, хоча в переважній більшості випадків саме такі проблеми доводиться врегульовувати. Звичайно, існує також багато щоденних негараздів, особливо в культурній сфері.

Зовсім недавно відбулася колегія Сокальської райдержадміністрації, на якій заслуховували звіт про роботу нашої сільської ради за певний період часу. Вона оцінена досить високо, оскільки ми мали про що розказати.

– А які здобутки Ваші та всього колективу?

– Не люблю хвалитися, як то кажуть, але дійсно зроблено чимало: опалення в Угринівському садочку, і тепер він працює цілий рік, а не сезонно, як раніше; капітальний ремонт опалення в Хоробрівському; заміна на пластикові вікон і дверей в обох дошкільних закладах. Замінили вікна і двері майже у всіх Народних домах.

Що дуже тішить, минулого року вдалося у трьох населених пунктах практично одночасно відновити вуличне освітлення. Сподіваюся, що до кінця цього року загоряться ліхтарі і в Ниновичах. Є такі речі, які потребують надзвичайно багато сили і часу. Але результат роботи видно не одразу.

– По нашій території проходить дорога до міжнародного автомобільного пункту пропуску "Угринів-Долгобичів". Вона ще не закінчена, бо буде другий шар покриття. Коли відкривали митний перехід, ми теж не сиділи склавши руки, а виготовили документацію на сім об’єктів, а саме: АЗС, комплекси: АЗС, прикордонного обслуговування, заклади харчування, торгівлі, готельний і мотельно-відпочинковий. Відзначили нашу роботу представники Польщі, які, побувавши у нас в гостях, були приємно здивовані і вражені кількістю зроблених справ.

– Щодо митного пункту пропуску, то як Ви вважаєте, чи його відкриття позитивно  вплине на соціальноекономічний розвиток сіл Хоробрівської сільської ради?

– Однозначно! На час проведення Євро митний пропуск уже функціонував. 4 липня він припинив свою роботу. Щодо об’єктів, які будуть розташовані вздовж дороги (перераховані вище), то це вже позитивні зміни. В першу чергу, з`являться робочі місця та розшириться інфраструктура. Також важливим є збільшення потоку туристів через цей пункт пропуску. Було б добре, якби люди, приїжджаючи з Європи і, перетинаючи кордон, знаходили тут все, що потрібно туристові для проживання і перебування на нашій території. І остання, але не менш важлива перевага  це продаж земельних ділянок для будівництва цих об’єктів.

– Які риси мають бути властиві успішному керівникові?

– По-перше, кожен керівник має усвідомлювати, що повинен працювати на благо громади. Має докласти максимум зусиль, щоб допомогти людям. Особисто я живу життям громади і від того, що працюю для людей  отримую велике задоволення.

– Що можете сказати про роботу з молоддю, які заходи проводять у селах задля її культурного розвитку?

– Варто зазначити, що більше уваги ми приділяємо, в основному, спорту. В кожний населений пункт закуплено тенісні столи, створено спортивний клуб, дві наші команди беруть участь в районній першості з футболу. Торік ми стали чемпіонами району з волейболу. Проводимо тенісні турніри на території сільської ради. Таким чином, спорт  це важіль, яким молодь можна скеровувати у правильне русло.

Культурне життя менш насичене, хоча в нас проводять різні заходи, відзначають державні свята. Ми стараємося залучати молодих людей, активно співпрацюємо зі школою.

– Які пріоритети ставите перед собою заради досягнення цілі?

– Намагаюся докласти максимум зусиль, все заздалегідь спланувати і продумати. В роботі  обов’язково залучаю свій колектив, найбільш ініціативних людей та активістів з громади, стараюся довести переваги того, що задумав. Ось так разом, спільними зусиллями добиваємося поставленої мети.

– Дякую за розмову, бажаю успіхів.

Розмовляла Марічка МИШОК.

Голос Сокальщини на GoogleNews