Конкурси

Відбувся літературно-краєзнавчий конкурс ім. Мирона Утриска

XIX літературно-краєзнавчий конкурс ім. Мирона Утриска проходить в часи, коли Україна змушена боротися у збройному протистоянні з першим сусідом по кордону – Росією. І поки ця частина української території зв'язана, як пуповиною з чужою державою, рана не заживе, а буде кровопролитною. Завезені після голодомору сотні ешелонів переселенців з Росії, вони до цього часу не прийняли Україну, її мову і культуру, а територію вважають своєю. Утриско Мирон-Тадей Олександрович (*30 серпня 1908 – † 1988) – український громадсько-політичний діяч, організатор ОУН на Турківщині, дослідник Бойківщини).

В XIX конкурсі ім. М. Утриска взяли участь 124 автори, які надіслали 171 працю. Географія проживання – майже всі області України, а також Польща, Великобританія, Німеччина, США, Іспанія.

Оцінюючи отриманні твори, журі спільно з оргкомітетом визначили 18 лауреатів, 22 дипломантів І ступеня, 41 – другого, 25 – третього. 18 авторів отримають грамоти.

Донести до народу християнську науку не лише усно, але й при допомозі друкованого слова – таку ціль поставив перед собою отець Орест Рубель з с. Конотопи, де він є душпастирем. Народжений в Карпатах, він активно несе до людей роз'яснення Біблії. І сьогодні можна звернутися до людства словами, якими звернувся Господь до Адама після його гріхопадіння: "Де ти [Адаме]? Де ти [людино]?" Отець Орест має не одну книгу з роз'ясненням християнських істин, він брав участь і в попередніх конкурсах. Орест Рубель – лауреат XIX конкурсу імені Мирона Утриска за книгу "Де ти, [Адаме]? Де ти [людино]?"
Дипломантами визнані конкурсанти з Прибузького краю: І ступеня – Ігор Дах (м.Червоноград) – за книги для дітей та журнал "Місцевий часопис"; ІІ ступеня – Ольга Пенюк-Водоніс (м. Сокаль) – за співаник "Дарунок неба"; Василь Сокіл (м. Червоноград Львівської обл.) – за книгу віршів "У долині тюльпанів"; ІІІ ступеня – Мирон Гавришкевич (м. Сокаль) – за книгу новел "За залізною завісою"; Олександр Кульбачний (м. Червоноград) – за книгу віршів "Поетичний портал".

Василь Семенюк.

м. Сокаль.

На знімку: Олександр Кульбачний та Василь Сокіл.

Фото Марії Луценко. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews