Home / Листи до редакції / ЧИСТЕ МIСТО – НАША ВIЗИТНА КАРТКА

ЧИСТЕ МIСТО – НАША ВIЗИТНА КАРТКА

Хоча б раз у житті комусь приходиться придбати чи навпаки продати щось, попередньо подавши оголошення з відповідною пропозицією. Буває й таке, що ненароком загубиш цінну річ і прагнеш відшукати її будь-яким чином, подаєш оголошення у газету чи просиш зачитати у радіоефірі про згубу. До цього всього додаєш, просьбу повернути це ще й за винагороду. А інколи вдаєшся до простішого способу: всього-навсього пишеш або друкуєш оголошення на папері та розвішуєш по всьому місту, щоб його було більш ймовірно помітити особі, яка відгукнеться на вашу просьбу або ж її зацікавить ваша пропозиція. Це з одного боку кращий спосіб, адже він все-таки дешевший. А з іншого – хіба ж правильно розвішувати оголошення в недозволених місцях? Навіть не те, що неправильно, але й не гарно, адже тим самим ми псуємо фасади будівель та естетичний вигляд власного містечка загалом.

У Сокалі, куди не поглянь листівки, рекламки, оголошення. «Продаю… Обміняю… Оренда…». Розклеюють їх, зазвичай, у місцях масового скупчення людей. Тому найбільше по-страждали фасади будинків по вулиці Шептицького (поблизу ВКП «Дельта») та будинки по вул. Героїв УПА, 28, вул. Тартаківській, 42. Там можна побачити пропозиції від продажу майна до купівлі волосся.

Немає сумніву, що треба проінформувати населення про свої дії чи події, що матимуть місце найближчим часом, але ж іншим способом. Погодьтеся зі мною, що потрібні спеціально відведені місця, де й можна розклеювати схожі повідомлення та оголошення. До того ж чинним законодав-ством передба-чено покарання за подібну поведінку у вигляді адміністративного стягнення, що складає 17 неоподатковува-них мінімумів доходів громадян, яке введено у дію ще з 1 січня 2006 року. Ця сума, на жаль, є доволі мізерною. Через те й обклеєних фасадів будинків за чотири роки й не помен-шало. Відомо, що причина всьому не в малих штрафах, що затверджуються зверху чи в уповноважених владних органах, в компетенції яких слідкувати за підтриманням благоустрою міста, а все-таки у нашій ментальності.

Отож, передусім варто розпочати з себе, адже кожній людині хочеться жити у гарно прибраній оселі, у чистому місті. А для цього таки потрібно прикласти зусиль. Як то кажуть: «Все починається з малого». Отож, покажімо, що ми європейці не лише географічно, а й за рівнем культури нічим не поступаємося країнам Заходу. Ми європейці, а чистий Сокаль – наша візитна картка.

Уляна ПИДЛЯК, м. Сокаль.
 

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Надлишок цукру в організмі завдає непоправної шкоди мозку

Згідно з результатами дослідження, проведеного в ...