Home / Листи до редакції / Що приховують службовці Сокальщини?

Що приховують службовці Сокальщини?

Активісти громадської організації «Антикорупційне Бюро Сокальщини» провели моніторинг вчасності подання і оприлюднення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру службовцями державних органів місцевої влади, що належать до суб’єктів декларування.

Проаналізувавши інформацію, яка була висвітлена в період з 1 квітня до 15 травня 2014 року в Сокальській районній газеті «Голос з-над Бугу» та на офіційних вебсайтах органів місцевої влади, нами встановлено, що не всі голови міських, селищних та сільських рад, їх заступники та секретарі, інші керівники місцевої влади, визначені у частині 2 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» як суб’єкти декларування, оприлюднили декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік. Для визначення майногового стану необхідно буде замовляти в експертів.

Окремими посадовцями та головами селищних рад оприлюднені не всі відомості, зазначені в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, окрім відомостей, що віднесені до інформації з обмеженим доступом.

Хочеться зазначити, що чинне законодавство передбачає обмеження простору для громадян, громадських активістів стосовно втручання у приватне життя. Ми можемо лише перевірити те, чи вчасно посадовець подав декларацію і оприлюднив її на офіційному сайті, тоді як зміст цього документа може бути абсолютною вигадкою. Найбільше повноважень мають правоохоронні інституції, а також журналісти, які можуть збирати і перевіряти інформацію.

Тому 16 травня нами було підготовлено та подано заяву прокурору Сокальського районну з вимогою здійснити перевірку своєчасності подання декларацій та їх оприлюднення службовцями державних органів місцевої влади, а також перевірити декларації на наявність конфлікту інтересів.

В подальшому, активісти громадської організації «Антикорупційне Бюро Сокальщини», аби хоч трохи пролити світло на те, скільки правди є в деклараціях чиновників, порівняють їхній стиль життя з задекларованими доходами. Дані про те, на яких авто їздять, де мешкають, скільки коштує навчання дітей та який відпочинок полюбляють місцеві чиновники, ми будемо шукати у соцмережах та відкритих джерелах, оскільки особисте життя чиновників захищає закон.

Тетяна ГНАТИШИН, голова громадської організації «Антикорупційне Бюро Сокальщини».

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Деталі загибелі маленької дівчинки під час пожежі на Сокальщині. Відео

9 січня, у селі Муроване, Сокальського ...