Листи до редакції

Сокальчани висаджують квіти біля будинків замість комунальників

Днями зустріла знайому. «Знаєш що, напиши про мою сусідку. Бачила, яка тепер краса біля наших будинків. Раніше пройти не можна було, а тепер всюди квіти. Яка Оля молодець!»

Згадала, як весною ця енергійна, привітна жінка вирізала кущі, якими заросла чимала площа землі між буд. №№132 та 134 по вул. Шептицького у Сокалі, виполювала бур’яни, копала, садила… Іноді виглядала стомленою, та завжди – задоволеною. Навіть одну клумбу посадити та доглянути нелегко, а тут – таки чимала ділянка. Якось здивовано запитала п. Ольгу, де бере стільки розсади, і почула у відповідь: «Знайомі, сусіди приносять. Ще б допомогли копати – було б просто чудово». Під вікнами її квартири квіти цвітуть вже давно, просто на землі і у спеціально виготовленому бетонному квітнику. Обсадила ними і бордюри. Наслідуючи її приклад, і деякі сусіди висадили під вікнами квіти, але далі їм забракло фантазії. А Ольга Войтович подумала: а чому б не навести лад і поблизу будинку. І з притаманною їй енергією взялася до справи. Цілеспрямовано працювала день за днем, іноді доводилось пересаджувати квіти, які не прийнялись, але робота приносила задоволення. Особливо радісно стало на душі, коли зацвіли перші квіти.

Вже потім зізналася: раніше, через домашні клопоти, і чути не хотіла про квітник, а в минулому році комунальники нарешті зрізали верби, стару грушу, зпід якої постійно прибирала грушки на асфальті, і тоді взялася до роботи: вивчала ландшафтний дизайн в Інтернеті, цікавилась квітами у знайомих. Поки що, каже, не вийшло так, як хотіла, наступної весни планує поіншому засадити квітник.

Тепер п. Ольга закохана в квіти. Захоплено може розповісти про кожну з них: як садити, доглядати, коли і скільки цвіте. Скажімо, ромен відомий як ромашка – багатолітній, як і півонії, соняшники, примули, а левовий зів – однолітник. Провісники весни – золотаві нарциси цвітуть з квітня до червня, бородаті іриси потребують педантичного догляду і цвітуть з травня до липня…

Нині зір перехожих радують фіолетові дзвіночки і ехінацея, кольорові айстри і сальвії, скромний льонок, гордовиті гладіолуси і жоржини і, звичайно ж, жовтогарячі чорнобривці та соняхи, а також сріблясте листя т. з. багатої нареченої, незвичних кольорів – фіолетового, бордового – пишні волошки.

Поруч з цими простими квітами цвітуть і жовтокоричневі рудбекії, коралові крокосмії (маленькі гладіолуси), жовті, з тоненькими, наче з пластмаси, пелюстками демофотеки… Можливо, цей квітник і не висаджений за всіма правилами ландшафтного дизайну, але приносить людям радість, а від того і п. Ользі тепло на душі: що недаремно витрачала час і зусилля. Та все ж крапля гіркоти в серці є. Пані Ольга розповіла: коли садила квіти, одна з сусідок, яка працює в Італії, привезла насіння декоративних маків, посіяли його. Виросли пречудові квіти: пишні, як жоржини, різних кольорів – рожеві, червоні, вишневі, фіолетові, білі… Всі милувалися ними. Пані Ольга розмістила їх фотографії в Інтернеті й отримала захоплені відгуки, люди просили поділитись насінням. Пообіцяла, але не змогла виконати свою обіцянку: якогось дня замість рослин побачила одні цурпалки – очевидно, любителі дурману постарались.

Ольга Войтович має ще одне захоплення – фотографії. На них – квіти у цікавих ракурсах, краєвиди Західного Бугу. Скажімо, незвично виглядає соняшник, підсвічений променями вранішнього сонця, романтично – знайомий берег Західного Бугу… У неї багато цікавих знімків. Фотографує і влітку, і восени. А взимку – шиє, в’яже. Словом, завжди знаходить собі заняття до душі, є самодостатньою особистістю, яка живе цікавим, наповненим життям.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews