Home / Новини культури / Анатолій Покотюк – народжений творити. Частина IV

Анатолій Покотюк – народжений творити. Частина IV

(Закінчення. Поч. у №№ 80, 82, 84).

Для людини з талантом і любов’ю до невтомної праці не існує жодних перешкод. Звичайно, кожному з нас Господь Бог дав свій талант, але справжній талант завжди неповторний. Подорожуючи експозиційними залами музею "Людина. Земля. Всесвіт",  у цьому переконуєшся: як без окулярів чи інших оптичних приладів можна створити мікроскопічні мініатюри, не більше як півсантиметра у діаметрі?! Ледь помітні людським оком, вони відтворюють образи Богоматері та Христа, апостолів і постаті відомих людей.

Це рукотворне диво належить сокальському митцеві, знаному майстрові по дереву Анатолію Стратоновичу Покотюку. 26 жовтня митець зустрічатиме свій шістдесятирічний ювілей. Талановита і багата душа художника за цей час відкрила для себе новий вимір життя і Божественну суть речей у вигляді Одкровень. З’являлись вони, наче посланці із зоряного безмежжя день за днем, рік за роком і оживали Божественними символами у дереві. Напевно тому провідною темою творчості Анатолія Стратоновича за останні роки став цикл робіт "Свята Україна". Чимало з них присвячені історії українського народу: "Тризуб  Знак святого Духу", "Феномен вічності Святої України", "Непереможна сила Духу Святої України", "Святі українські землі, моліть Бога за нас". Художні твори митця циклу "Син Людський", "Хто вірує в мене, той вірує в Отця Небесного", "Я Світло Світу", "Уста небесні кажуть", "Я син землі во ім’я Істини Небес" відтворюють релігійнофілософське бачення та думки Анатолія Стратоновича про те, що "ми повинні кожен особисто прийняти Ісуса Христа як свого Спасителя і Господа. Тільки тоді будемо знати з досвіду Божу Любов та його план для нашого життя".  На основі дослідження "Одкровення св. Івана Богослова" та інших релігійних творів майстер створив низку праць, де відтворив образ Первосвященика Бога Всевишнього  Мельхиседека, Того, хто з’явився Св. Івану Богослову на острові Патмос і дав Одкровення. Серед обраних учнів Ісуса апостол Іван займає особливе місце. Він  апостол ЛЮБОВІ з величною місією донести найсвятіші таємниці Слова Божого…

Нині  що Воно є для нас, це Боже Слово? Колись давно люди були менш освічені та поінформовані, але спілкувались іншою мовою  мовою ЛЮБОВІ, бо це Боже Слово жило в людині споконвічно. Хвилини радості та миті смутку, роботу і перепочинок, праведне життя й гріховні напасті  все це переживала ЛЮДИНА з молитвою на устах, спрямовуючи свій погляд в Небо. А коли було особливо важко, першим згадували Бога та відкривали Йому серце, аби у сповіді та молитві скріпити свою віру. Людське серце завжди було сховищем для Божого Слова, а людина була його носієм і тим рушієм, що продовжував рід людський. Потрапляючи до серця віруючої людини, це Слово Боже завжди давало свої щедрі плоди і множилось. І неважливо як  крізь палітру художника, ноти композитора чи візерунки різьбяра. Тому сьогодні, на порозі шістдесятиріччя життєвого шляху Анатолія Стратоновича, хочеться подякувати митцеві за це Боже Слово! Незліченні Його нагороди та відзнаки красномовне тому підтвердження: дві бронзові медалі ВДНГ (Москва); медаль імені Юрія Гагаріна від Міжнародної федерації космонавтики; медаль імені академіка Янґеля від Федерації космонавтики України (1995); диплом Асоціації космонавтики Росії (2009); лицарський орден і звання лицаря; диплом із благословенням Святійшого Патріарха Київського та всієї України Філарета; лицарський орден Архистратига Михаїла "Україна. Бог. Лицарство"; орден "Бог. Лицарство. Батьківщина" від міжнародної організації "Лицарський орден Архистратига Михаїла"; диплом і медаль "10річчя відродження лицарського ордену Архистратига Михаїла"; особиста відзнака Святійшого Патріарха Київського та всієї України Філарета (травень 2010 року, на честь 25річчя музею "Людина. Земля. Всесвіт"); грамота ювілейного апостольського благословення Української грекокатолицької церкви (Зборівська єпархія, єпископ Михаїл); медаль "За значний внесок у національнокультурне відродження" (1996); "Львівська слава" (обласна мистецька премія імені Святослава Гординського, 2001 рік ); диплом "Белзька брама" (2010); диплом від керівництва фестивалю української духовності "Краса душі"; подяка від бургомістра м. Грубешів (Польща), ювілейна медаль Президента України "20річчя Незалежності України".

Дай, Боже, Вам, Анатолію Стратоновичу, ще многих літ і втілити всі Ваші творчі задуми у життя (а це найважливіше!), бо своїми творами Ви помножуєте в людей віру і народжуєте в душах відчуття ПРЕКРАСНОГО. Тож, нехай це Боже Слово сторицею вертається Вам і Вашим рідним: міцним здоров’ям, радістю, добром та благополуччям. Нехай безхмарні ранки з Божою поміччю благословляють Вас на неосяжні творчі горизонти! Всіх Вам благ! З ювілеєм!

Ірина СЛАВЧАНИК.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ стала фіналісткою обласного проекту «Ідея змінює країну»

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ, ...