Home / Новини культури / Берегти сьогодні, думаючи про завтра

Берегти сьогодні, думаючи про завтра

На Сокальщині знаходиться 25 пам`яток історії, десять  монументального мистецтва, 31 пам`ятка археології, 56 пам`яток архітектури, в тому числі  18 національного та 38  місцевого значення. До пам`яток архітектури на території нашого району належить 18 пам`яток дерев`яної сакральної архітектури (церков) і шість з них мають національне значення, а 17  місцеве.

З 2001 року на Сокальщині функціонує Державний історикокультурний заповідник у м. Белзі, значний внесок якого є, зокрема, і у виготовленні пам`яткоохоронної документації.

За останні два роки для сімнадцяти пам`яток культурної спадщини виготовлена у повному об`ємі пам`ятко-охоронна документація. Зокрема, у м. Белз (городище літописного міста Белз)  пам`ятка археології, а також 16 пам`яток архітектури: у місті Белзі  п`ять, в Угнові  дві, по одній у селах Варяж, Бутини, Ванів, Двірці, Межиріччя, Реклинець, Стремінь, Тяглів та Хлівчани.

Також сформовано та передано управлінню культурної спадщини облдержадміністрації перелік з 73 об`єктів архітектури на території району (з частковою фотофіксацією) з метою надання їм статусу нововиявлених пам`яток.

Тартаківський палац визнано пам`яткою архітектури ХIХ ст. національного значення. Як інвестиційно привабливий об`єкт, в грудні 2009 року обласна державна адміністрація передала в концесію ФО підприємцю Новосаду. Стосовно подальшої долі цього палацу неодноразово проводили зустрічі з концесіонером, остання відбулася восени 2010 року з ініціативи облдержадміністрації. Поки що тут ведуться лише проектні роботи.

На базі об`єктів Белзького історикокультурного заповідника організовують екскурсії по попередньо розроблених маршрутах, сформувався паломницький туризм.

За рахунок грантової програми Міністерства закордонних справ Польщі помарковано автомобільні та велосипедний туристичні маршрути БелзБелжець. З метою популяризації туристичної привабливості Белза у минулому році тут провели етнофестиваль трьох культур "Белзька брама".

На Сокальщині апробовано автомобільний туристичний маршрут Белз-Угнів-Варяж-Тартаків-Сокаль-Жвирка-Великі Мости-Белз, в якому для екскурсійного огляду пропонують 24 об`єкти культурної спадщини (пам`ятки архітектури, історії та монументального мистецтва).

Проте і у цій важливій культурній, патріотичній справі є певні проблеми. Необхідне співфінансування на виконання робіт для виготовлення облікової пам`яткоохоронної документації на пам`ятки культурної спадщини, що знаходяться на території району. Потрібно проводити протиаварійні, консерваційні та реставраційні роботи, вирішити питання вивільнення приміщень комплексу монастиря отців Бернардинів у селищі Жвирка (пам`ятка архітектури ХVII ст. національного значення); ремонт доріг для забезпечення автомобільного туризму.

Оксана ПРОЦЬ.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ стала фіналісткою обласного проекту «Ідея змінює країну»

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ, ...