Новини культури

Дивоцвітом спалахує слово

7 вересня ц. р. бібліотека Народного дому, що в м. Червоноград, зустрічала гостей «хлібомсіллю» привітного слова і філіжанкою запахущої кави, аби зробити ще приємнішою процедуру реєстрації учасників 2го Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика, започаткованого ініціативною групою літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт». На довгождане свято підведення підсумків (твори приймались з 1 січня по 30 червня), хтось із надією на хвилину тріумфу, а хтось – у передчутті захопливого спілкування, з’їхались конкурсанти з різних куточків України: Закарпатської, Рівненської, Донецької, Чернівецької, Волинської, ІваноФранківської і, звісно, Львівської областей. Тут учасники конкурсу послухали розповідь організаторів про минуле старовинного міста Кристинопіль і сучасне молодого шахтарського Червонограда, перезнайомились, обмінялись книгами й адресами. Потім сфотографувались на згадку біля пам’ятника Т. Шевченку, і засвідчили свою шану Кобзареві не букетами квітів, а багатоголоссям пісні: «Реве та стогне Дніпр широкий…»

А тоді Рада літературного конкурсу запросила присутніх до гірничого ліцею №55, де в актовому залі відбулось урочисте нагородження переможців.

Отже, в номінації «Дитяча книга» звання Лауреата конкурсу здобула Юлія Драган (Закарпатська обл.) за книгу «Зернятка мудрості»; перше місце – у Сергія Рачинця (Рівненська обл.) за книгу «Зайчикикосарики»; друге – у Надії Марцинюк (м.Червоноград), «Загадки від абетки»; третє місце – у школярки Вікторії Габардин (Старосамбірщина) за книгу «Мої дитячі рими».

Найкращою в номінації «Поезія» визнано книгу «Перо жарптиці», яка за оцінюванням активних читачів бібліотек міста отримала найбільше балів. Автор цієї поетичної збірки – Надія Олемар з Червонограда, яка теж здобула почесне звання Лауреата конкурсу. Перше місце в цій номінації у львівської поетки, члена Національної спілки письменників України Ліліани Косановської за книгу «Кам’яне поміжлуння». Друге місце розділили Людмила Ржегак (м. Червоноград) за збірку поезій «Пісня вітрів» і Марія Деленко (Старосамбірщина) за книгу «На долонях мальви золотої»; третє – Ольга Голузинець (м. Червоноград) за поетичну збірку «Усе, що в серці маю» і Дарія Гриц (м. Львів) за книгу «Дивоцвітом спалахує слово».

Книги, відзначені грамотами за участь: «Поезія галичанина» (автор – Богдан Демчук, м. Червоноград), «Стежками дитинства» (Марія Лобай, с. Сілець), «Життєва суть» (Людмила Романюк, м. Сокаль), «Крізь роки» (Ігор Дах, Жовківський рн).

У конкурсі, крім книг, які оцінювались читачами, змагались також авторські поетичні добірки і прозові твори, визначення переможців серед яких входило суто в компетенцію журі у складі членів Ради конкурсу.

В номінації «Поезія» перше місце за підсумком балів отримала Світлана Мельничук (с. Перетоки) за добірку віршів «А я до Тебе, Господи, горнусь…», друге – Любов Загоровська (м. ІваноФранківськ) за добірку «Янголи на вакаціях», третє – Микола Новіков (Донецька обл.) за вірші, об’єднані назвою «Мрія».

У номінації «Проза» перемогу здобула Надія Черкес (м. Львів) за повість «Мілечка», друге місце у Віктора Самойленка (Донецька обл.) за оповідання «Лізкамалявка», третє – у Галини ЛісовецькоїПановик (м. Львів) за оригінальну прозову замальовку «Чим пахне твоє волосся?».
Перше місце у номінації «Пісня» виборола автор слів «Чарівної східничанки» Романія Данилюк (м. Львів), друге місце отримав Володимир Полянчук (с. Боб’ятин) за текст до пісні «Мама у серці живе», третє місце – у Йосипа Палятинського (Чернівецька обл.), автора слів пісенного твору «Буковинки мої, буковинки». Оскільки конкурс літературний, журі в першу чергу оцінювало тексти.

Справді, який же конкурс без української пісні? Окрасою дійства стали музичні дарунки львів’ян: заслуженого артиста України Андрія Хавунки, досвідченого і професійного оперного співака, та юного виконавця Михайла Терлецького, лауреата багатьох пісенних конкурсів.

Пам’ятні медалі, дипломи, грамотиподяки переможцям і учасникам конкурсу вручали представники журі: голова Львівського відділення Української асоціації письменників Елла Красноступ, член УАП Ганна Кузьмак, член НСПУ Любов Бенедишин (автор цих рядків) та інші.

Почесним гостем свята був також відомий прозаїк, публіцист, член Національної спілки письменників України, доцент факультету журналістики Львівського національного університету ім. Ів. Франка Іван Сало, який у заключному слові поділився спогадами про шахтарського поета Володимира Дроцика і враженнями про конкурс його імені.

Наостанок варто зазначити, що оцінювання творів (крім книг) відбувалось, так би мовити, наосліп. Адже твори приймались анонімно і, за правилами конкурсу, до моменту відкриття «заповітної скриньки» з прізвищами та іменами учасників, кожен із членів журі міг лише спробувати здогадатись (за манерою, стилем чи їх відсутністю), який автор стоїть за тим чи іншим порядковим номером конкурсного твору. Тим паче – приємно, що серед цьогорічних переможців – голова Сокальського районного ЛМО «Колос» Володимир Полянчук та член ЛМО Світлана Мельничук, з чим і вітаємо поетів«колосят».

А літературному конкурсу ім. Володимира Дроцика хочеться побажати ще пишнішого «дивоцвіту слова» і ще вагомішого ужинку – як у майбутньому році, так і в усіх наступних.

Любов БЕНЕДИШИН, відповідальний секретар ЛМО «Колос».

Голос Сокальщини на GoogleNews