Home / Новини культури / Короткий огляд пам’яток Львова

Короткий огляд пам’яток Львова

Пам'ятник – це скульптурне або архітектурна споруда, яка зводиться на згадку видатним людям або подіям. У кожному місті України традиційними є пам'ятники героям Великої Вітчизняної Війни, і якщо не встигли прибрати з головних площ, пам'ятники діячам комуністичної партії. У всьому світі пам'ятники встановлюють не тільки для того, щоб вшанувати чиюсь пам'ять, а й для того, щоб прикрасити міський пейзаж. У Львові налічується більше десятка пам'ятників, деякі з яких побачити варто обов'язково. Погода у Львові відрізняється дощова, перед переглядом пам'яток запасіться зручним розкладним парасолькою.

Спершу розповімо про пам'ятник, який всі зможуть побачити, але вже не у Львові, а у польському місті Вроцлаві. Пам'ятник знаменитому польському поету і драматургу Олександру Фредро поляки відвезли з міста. Історія цієї особистості примітна не тільки прекрасними комедіями, які ставили на сцені Львівського театру (зараз це театр Марії Заньковецької), але і любовною історією, що вразила весь Львів за тими часами. В кінці 18 століття не приємний були розводи серед еліти суспільства, але Олександру Фредро вдалося дочекатися улюблену жінку, Софію Яблоновський, яка була дружиною одного з найбагатших людей усієї Галичини. Чоловік Яблоновський і був саме тією людиною, яка вибудувала театр, в якому ставили п'єси і комедії Фредро. Цілих 11 років тривав розлучення, після якого Яблоновська і Фредро одружилися і прожили щасливе життя до самої смерті драматурга. На місці пам'ятника Олександру Фредро зараз стоїть пам'ятник Михайлу Грушевському.

Щоб ознайомитися з пам'ятниками Львова, вам вистачить одного дня, якщо ж ви маєте намір розтягнути задоволення на кілька днів, обов'язково варто дізнатися яка буде погода у Львові на тиждень. Посудіть самі, якщо передбачаються зливові дощі – це перешкодить фотозйомці та свободу пересування. Представляємо перелік цікавих і популярних пам'яток Львова:
– Пам'ятник доблесті лікарів встановлено навпроти львівського медичного інституту на вул.Пекарська та присвячується вченим, які перші по часу СРСР відкрили кафедру онкології і користувалися радієм до 1958 року,
– На вул. Підвальній знаходиться пам'ятник першодрукареві Івану Федорову, який заснував друкарство в Росії та Україні,
– Пам'ятник художнику Никифору Дровняку розташований недалеко від Домініканського собору, художник-примітивіст прославився своїми картинами у всьому світі,
– На вул. Рози Люксембург стоїть пам'ятник козацькому отаману Івану Підкові,
– Пам'ятник Т.Г.Шевченку – один з примітних в місті, знаходиться на пр. Свободи. На цьому ж проспекті розташовані пам'ятники бравому солдату Швейку поруч з Віденською кав'ярнею і пам'ятник монаху-пивовару. Чернець на плечі тримає бочку, а на бочці примітні годинник – як не поверни їх стрілки, вони все одно стануть так, щоб показати правильний час.

Кожен день в 17-15 біля пам'ятника співає гурт «Пікардійська терція»,
– Пам'ятник Усмішці, єдиний у світі, знаходиться на вул. Вірменській, його автор Олег Дергачов,
– На вул. Сербській розташований пам'ятник австрійському письменнику Леопольду фон Захер-Мазоху, у спині пам'ятника є віконце, в якому можна побачити еротичні картинки початку 19 століття. Як ви здогадуєтеся по його прізвища, термін мазохізм з'явився не без його участі.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Митці Сокальщини виступили на Радехівщині

7 жовтня в рамках ІІ обласного ...