Home / Новини культури / Місяць поезії в Сокальському ЛМО “Колос”

Місяць поезії в Сокальському ЛМО “Колос”

Стало вже традицією, що березневе засідання Сокальського ЛМО "Колос" ми проводимо в кабінеті-музеї "Сокальщина літературна", що у Сокальській гімназії імені Олега Романіва, адже тут чи не найдоречніше відзначати Всесвітній День поезії і Всесвітній День письменника.
Експонати музею, яким завідує вчитель української мови і літератури Оксана Васьків, а вони розміщені на 16 стендах і подвійних поличках, якнайповніше розповідають про літературне життя Сокальщини. Тут зібрано чимало матеріалів: рідкісних світлин, виданих книжок, альманахів, добірок, рукописів, автобіографій, творчих звітів, учнівських доробків, цікавих стінних літературних газет (редактор Людмила Романюк), літературна карта Сокальщини, альбом, присвячений 50-літтю ЛМО "Колос", книга відгуків та інше, всього не перелічити.

"Колосятам" затишно і приємно на цьому "гімназійному Парнасі". Тож в дружньому колі є про що поговорити. А цього разу говорили про чудові зразки поезії різних народів світу, про започаткування Всесвітнього Дня поезії в Україні, про власні твори, про видання альманаху і т. ін. Найбільш активними на цьому зібранні були Любов Бенедишин, Любов Рибак, Марія Чернявська, Лідія Гій-Шишка, Ганна Кузьмак, Людмила Романюк, Ігор Данюк, Ольга Гаврилюк, Роман Крикун, Оксана Васьків, Мирон Гавришкевич, які читали свої вірші, ділились думками про стан рідної мови, про відзначення роковин Шевченка в Україні і в рідному краї, про підготовку до відзначення 50-річчя ЛМО "Колос".

Приємно було готувати вітальні листівки нашим ювілярам, зокрема, багатому на літа сивочолому поету-пісняру Володимиру Сірку, який саме відзначав свій 90-літній ювілей, гумористу Роману Крикуну, який перейшов свій перший 70-літній рубіж, а ще нашим поетесам Любові Бенедишин і Марії Чернявській, які благословились на світ якраз у першому весняному місяці-березолі.

Людмила Романюк порадувала нас новим творчим доробком, подарувавши всім присутнім свою чергову збірку віршів "Життєва суть", яка нещодавно була видана в Черкасах у видавництві "Відлуння-плюс".

Закінчилось наше засідання проведенням літературного конкурсу, у якому перемогли Любов Бенедишин, Людмила Романюк та Мирон Гавришкевич.

Володимир ПОЛЯНЧУК,
голова Сокальського районного ЛМО "Колос".

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

«Жвирківські візерунки»

Аматорський колектив зі Жвирки переміг на танцювальному конкурсі у Збаражі

Лауреатами першої премії стали «Жвирківські візерунки» ...