Home / Новини культури / Недоспівана пісня Ярослава Кортка

Недоспівана пісня Ярослава Кортка

В актовому залі школи мистецтв ім. В. Матюка відбулась презентація книги волинського поета, лауреата премії ім. Лесі Українки Житомирського обласного фонду культури Петра Гоця «За синій Буг летять пташки: недоспівана пісня Ярослава Кортка». В цій книзі, присвяченій пам’яті Я. Кортка, йдеться про творчі стосунки автора з сокальським поетом, композитором, журналістом, який передчасно пішов із життя.
В книгу ввійшли спогади, взяті зі щоденника Петра Гоця, вірші обох авторів та їх спільні пісні, а ще – пісні їхніх приятелів та багато фотографій.
Відомий поет представив велику виставку своїх книг і світлин. Серед них – книга «Прихиліть мені неба», в яку ввійшли і дванадцять пісень на слова Петра Гоця, музику до яких написав Я. Кортко.

Програма вечора була цікавою і змістовною. Із вступним словом виступив Орест Викрикач. Майстерно вів програму Зеновій Фарина. Прозвучали пісні у виконанні хору «Повстанець», керівником якого не один рік був Я. Кортко. Спеціально для хору він написав кілька пісень як на власні, так і на слова П. Гоця. Серед них «Співає «Повстанець» та «Степаан Бандера». Нині хором керують Тарас Репко та донька Я. Кортка Любов Кулик. Пісню «Турія» (слова П. Гоця, музика Я. Кортка) чудово виконав Богдан Андрейчук. Режисер самодіяльної народної кіностудії «Прибужжя» Михайло Петрук цікаво розповів про творчу дружбу з Ярославом, а також продемонстрував фільм, який зайняв друге місце на Всеукраїнському конкурсі. В ньому відзнято сімейний ансамбль Кортків – тато, мама і доньки Віра, Надія, Любов, творчі зустрічі Я. Кортка з П. Гоцем на Сокальщині.

Наприкінці виступив сам автор, колишній директор музею Степана Бандери у Львівському державному аграрному університеті, людина року м. Львова у  1997 р. Петро Гоць. Він розповів присутнім багато цікавого, прочитав як власні, так і поезії Я. Кортка. Доньки Я. Кортка щиро подякували поету за титанічну працю, добру пам’ять про батька.

Ярослава ДОБРИК, жителька м. Сокаль.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

У Хлівчанах на Сокальщині відзначили 100-річчя від створення ЗУНР

3 листопада в Народному Домі с. ...