Home / Новини культури / Він піснею будив народ

Він піснею будив народ

В Карівській школі відбувся літературномузичний вернісаж "Він піснею будив народ", присвячений 160ій річниці від дня народження священика, місцевого композитора Віктора Матюка. Пам’ять старожилів зберегла і донесла нам образ•В. Матюка, як людини високого духовного покликання. Особистим життям він показував своїм односельчанам приклад беззастережного служіння християнським ідеалам, любові до ближнього, до свого народу, своєї релігії. У нашому селі Віктор Матюк жив більше двадцяти трьох років, постійно працював над піснею, колядкою, веснівкою. Та чи не найбільше приділяв увагу популяризації народних пісень, знаючи, яка духовна сила є у них, яка велика місія у відродженні нації.

З тихою задумою вслухалися присутні в пісні В. Матюка, линули туди, куди прагнули їхні серця. У виконанні жіночого ансамблю звучали хорові твори "Родимий краю", "Крилець, крилець", "Ревуха", народна пісня "З тої гори високої". У виконанні дуету у складі Петра Стружа і Максима Брезовського прозвучала лірична пісня "Як ніч мя покриє". Композитор написав багато релігійних пісень, які чуємо під час богослужінь у нашій церкві, серед них і до Матері Божої. Одна з них  "Пресвята Діво"  прозвучала на святі. Мелодійні і ніжні пісні композитора надихають наших односельчан на написання поезій. Ганна Дацишин написала кілька віршів про В. Матюка, один з них  "Віктор Матюк"  прочитала Оксана Мазник. Свою поезію йому також присвятила Ганна Миколаїв, а прочитала її Оксана Сайчук.

В нашій школі працює кімнатамузей В. Матюка, учні Наталя Мазур та Олег Леуш проводять в ній екскурсії. Їхня розповідь про життя і творчість композитора вдало перепліталася з піснями та віршами. В сільській бібліотеці у краєзнавчому куточку оформлена книжкова виставка "Талант, дарований Богом". На ній зібрані книги про Віктора Матюка. Також є папкадосьє "Віктор Матюк  наш земляк".

Свято підготували і провели працівники Народного дому і бібліотеки.

Віктор Матюк своєю працею творив добро і красу на землі, бо мав талант, дарований Богом. Ми з вами повинні вшановувати і возвеличувати його працю на благо рідної України.

Надія БІЛОЦЕРКОВИЧ, завідувач бібліотеки с. Карів.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Творчі колективи Сокальського району побували на Яворівському полігоні.

4 лютого творчі колективи Сокальського району ...