Home / Новини культури / Організація виставки “Умілі руки – Божий дар”

Організація виставки “Умілі руки – Божий дар”

У 2011 році британська благодійна організація Charitses Aid Foundation (CAF) опублікувала Світовий рейтинг благодійності, в якому оцінила рівень філантропії в різних державах. Першу позицію зайняли відразу дві країни: Австралія та Нова Зеландія. Далі – Канада, Ірландія, Швейцарія, США, Нідерланди, Великобританія. Україна опинилася на 150 місці. Замикає список зі 153 країн – Мадагаскар. Сумно від такої інформації. Бо ще князі Київської Русі були благодійниками, за власні кошти будували храми, монастирі, лікарні, школи. Володимир Мономах у своєму “Повчанні дітям” наголосив на обов`язках князів: “Будьте батьками сиріт, не залишайте хворих без допомоги”. А далі гетьман Іван Мазепа, митрополит Петро Могила, родини Розумовських, Ханенків, Симиренків, Дмитро Трощинський, Микола Терещенко, Олександр Тульчинський, митрополит Андрей Шептицький, Володимир Дідушицький і ставимо три крапки, бо цей перелік можна продовжити.

Серед благодійників були дуже і не дуже заможні люди, але всі вони були милосердними, мудрими і добрими. Віктор Гюго писав, що “у цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить схилятися, це – геній, і одна річ, перед якою слід упасти на коліна, – це доброта”. Невже доброта вивітрилася з генів нашого народу? Та ні. Благодійники є, хоча їх не так багато, і вони не спроможні робити такі великі благодійні внески як колись. Але вони є у кожному місті і селі нашої держави. І для того, аби активізувати той рух благодійництва і водночас зробити ще дві добрі справи – допомогти дітямсиротам і підтримати творчих та обдарованих дітей – благодійний фонд “Майбутнє України. Сокальщина” разом з відділом освіти РДА організували виставку “Умілі руки – Божий дар” та благодійний аукціон. Багатогранністю дитячих талантів, вишуканістю творчих робіт подивляли і захоплювалися, мабуть, усі, хто бачив ці роботи.

Незвіданою планетою для організаторів було і проведення благодійного аукціону. Проте впорались, але цьому передувала велика робота. Найбільше серця, душі і праці вклав у проведення заходу Юлій Лукомський. Він займався не лише організаційною роботою. Йому довелось переступати пороги різних кабінетів, аби домогтися підтримки, переконував, пояснював, ділився задумами. Ірина Мандрик досконало вивчила законодавчу базу щодо проведення таких благодійних акцій. Валентина Михайлевич представила на концерті кращі номери художньої самодіяльності Сокальської п`ятої школи, запросила підприємців, які брали участь в аукціоні. Разом з Юлієм Лукомським, Іриною Мандрик обирали кращі роботи для аукціону. Марія Христинич звернулася до кількох підприємців, які відгукнулися на її просьбу і взяли участь у цій благодійній акції. Комп`ютерну презентацію підготувала Оксана Савчук-Царинська. Любов Бенедишин написала поетичні строфи, приурочені конкурсу, а Наталія Криштальська створила музику і навчила своїх вихованців співати гімн творчості, на її плечі лягла організація концертної програми. Організаційну допомогу надавав Богдан Зарічний. І так всі разом зробили перший крок назустріч талановитим і обдарованим дітям, яких на Сокальщині досить багато. На стендах представили чудові роботи: вишиванки, бісероплетіння, картини, вироби з дерева, металу… Милували зір ґердани, різдвяні шопки, ляльки, свічки, композиції… Грамотами відзначили творчість Сокальських БДЮТ, станції юних техніків та Великомостівського центру юнацької та дитячої творчості, а також педагога, яка підготувала дітей, Наталію Куцябу (Сокальська гімназія імені Олега Романіва).

Свято дитячої творчості і благодійності дорослих сердечно, з особливою теплотою і шаною вела Марія Поліщук. Священик о. Андрій Дутчак поблагословив дітей і всіх присутніх на добрі милосердні справи. Естетичну насолоду приніс глядачам невеликий концерт, який підготували учні Сокальських шкіл №5 та 2, а також Сокальського БДЮТ.

Своїми думками стосовно конкурсу “Умілі руки – Божий дар” та благодійного аукціону поділився президент благодійного фонду “Майбутнє України. Сокальщина” Юлій Лукомський:

Проблема творчого всестороннього розвитку особистості в сучасному світі є актуальною. Кожна цивілізована країна або та, яка хоче бути такою, дбає про творчий потенціал суспільства, про розвиток творчих здібностей особистості, надає їй можливості виявляти їх і реалізовувати.

Благодійний фонд “Майбутнє України. Сокальщина” у співпраці з відділом освіти Сокальської РДА доклали немало енергії і витратили чимало часу, щоб організувати виставку “Умілі руки  Божий дар” та благодійний аукціон. Попередні проекти відбувались за рахунок меценатів зза кордону, а сьогоднішній підтримали благодійники, які живуть на теренах Сокальщини. До участі в ньому ми намагалися залучити якомога більше талановитих дітей і експонувати та продавати різноманітні вироби. У конкурсі взяли участь учні всіх освітніх шкіл, будинків учнівської творчості, станції юних техніків, Сокальської санаторної школи, школи мистецтв імені Віктора Матюка, асоціації дітей інвалідів, ліцею.

Як цікавий та ефективний елемент в програму цього заходу включили ще й аукціон, для участі в якому вибрали найбільш естетично та творчо виконані роботи. Зібрані кошти передамо найбільш потребуючим дітям, а також підтримаємо обдарованих дітей нашого регіону.

Керівники району, міста привітали та підтримали свято мистецтва та благодійності.

Наталія КАРТАШОВА, голова Сокальської РДА:

Майбутнє кожної нації, кожної держави є в руках молодого покоління. Сьогодні ми зібралися в залі Народного дому, аби побачити і оцінити таланти наших юних українців. Українська молодь  талановита у всьому. Завдання дорослих  стимулювати, розвивати таланти наших дітей. Бажаю нашим юним талантам успіхів у житті та творчості.

Володимир ЧУБ, заступник голови Сокальської районної ради:

Вітаю учасників цього свята творчості і бажаю, щоб цей благодійний аукціон традиційно проводився щороку, щоб така благодійна акція у нас прижилася. За час творення Української держави ми всі ці роки дуже багато уваги приділяли матеріальному і десь не звертали уваги на духовне. Нині настав час на розвиток духовного. Від імені Сокальської районної ради висловлюю вдячність усім, хто організовував благодійне дійство, тим дітям, які взяли участь у виставці, їх викладачам і, звичайно, меценатам, котрі підтримали юні таланти.

Богдан ЗАРІЧНИЙ, Сокальський міський голова:

Благодійний аукціон і виставкапродаж у Сокалі проводиться вперше. Діти вклали у кожне творіння частинку своєї душі і серця, окрім цього відчули, що можна заробляти руками, розумом і талантом на гідне життя в майбутньому. Учасники благодійного аукціону, придбавши річ, будуть усвідомлювати, що їх кошти стануть реальною підтримкою для обдарованих дітей з малозабезпечених сімей. Крім доброї благодійної справи ми з вами сьогодні отримаємо естетичну насолоду. Бо мистецтво і творчість мають велике значення для суспільства, незважаючи на кризи, незгоди і навіть війни. Впевнений, що благодійний аукціон і виставкапродаж будуть успішним початком доброї і потрібної справи.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ, начальник відділу освіти РДА:

До цього проекту ми намагалися залучити якомога більше обдарованих дітей. Адже він вартує не лише районного рівня, а й обласного. І хоча подібний аукціон проводиться вперше, можливо, й будуть якісь незначні прорахунки, але, сподіваюся, що ця добра благодійна справа матиме своє продовження. А дітям, роботи яких ми бачили і милувалися ними, хочу побажати, щоб такий аукціон в їхньому житті був не останній. Всім, хто долучився до проекту, бажаю гарного старту.

Дуже вдало, емоційно вів аукціон – ліцитатор Олександр Новацький. Спочатку познайомив з умовами конкурсу, а потім оголосив перший лот:

До вашої уваги лот №1, автор – Юлія Базилевич, 13 років, “Троянди”, виконані олійними фарбами, учениця Сокальського БДЮТ. Початкова ціна 300 гривень.

Помічник Дмитро Кішовар у строгому чорному костюмі, в білих рукавичках тримав картину і показував усім присутнім. І ось ліцитатор тричі вдарив молотком. Все, картина продана за 630 гривень. Її придбав меценат під номером 1.

Меценатів, які брали участь у благодійному аукціоні було семеро: Марія Майструк, Ігор Войтович, Петро Міркунов, Олег Фенчин, Ірина Бондар, Ростислав Фігурко та Степан Курпіль, якого представляв Євген Матвіїв. Найбільше лотів придбали народний депутат Степан Курпіль та підприємець Ростислав Фігурко. На аукціоні продали дев`ятнадцять лотів і заробили 5965 гривень. Ці благодійні внески будуть передані для творчих дітей та дітей з малозабезпечених родин.

Після проведення аукціону президент благодійного фонду “Майбутнє України. Сокальшина” Юлій Лукомський сердечно подякував меценатам за їх активність і жертовність, обдарованим дітям, роботи яких виставлялися на аукціон, і всім присутнім – за підтримку. Він підкреслив, що була досягнена мета цього благодійного аукціону, –  винагороду за творчу працю отримають діти талановиті, а також ті, хто особливо потребує нашої допомоги і підтримки.

Учениця Сокальської школи №5 та вихованка БДЮТ Наталія Савкова подякувала членам благодійного фонду, вчителям, меценатам за можливість брати участь у такій виставці. Своє враження від цього свята творчості і благодійництва, від огляду дитячої творчості висловила вчителька Сокальської гімназії імені Олега Романіва Наталія Куцяба:

Колись Сократ сказав: у кожній людині є сонце, тільки не потрібно його гасити. Сонце є у кожній дитині, воно проявляється порізному. Як вчитель, можу переконливо сказати вам, що то нелегка праця запалити те сонце і щоб воно горіло протягом усього життя. А сьогоднішня виставка – свідчення цього. Нинішнє свято я б назвала “Творчий учнівський вернісаж”. Роботи на аукціоні купували за вдвічі, втричі більшою ціною. Це вже щось означає. Мені хочеться щиро подякувати всім, хто організував це гарне свято. Підтримуйте наших обдарованих дітей.

Слова вдячності висловила організаторам бабуся учасника виставки Надія Климців:

Щиро вдячна організаторам цього свята, а особливо Юлію Лукомському, котрий так високо оцінив дитячу працю. Це дуже повчально, що наші дітки своїми творчими роботами допомогли іншим.

Закінчилося свято юності і творчості, зрілості і благодійництва, меценатства і милосердя “Гімном творчості” на слова Любові Бенедишин, музику Наталії Криштальської.На жаль, присутніх на святі не було багато, бо комусь зашкодила негода, а іншим  байдужість. Але ті, що побачили творчість юних, відчули атмосферу благодійного аукціону, покидали гостинне приміщення Сокальського народного дому одухотворені і щасливі. Бо ж як влучно підтвердилися поетичні строфи Ліни Костенко:

“Віддай людині крихітку себе,
За це душа наповнюється світлом”.
    Оксана ПРОЦЬ

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ стала фіналісткою обласного проекту «Ідея змінює країну»

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ, ...