Home / Новини культури / Відпочиваємо у Львові на вихідних – культурні події

Відпочиваємо у Львові на вихідних – культурні події

На вихідних, 31 жовтня – 1 листопада, львів’ян запрошують на мистецьку атракцію в театрі імені Лесі Українки, вшанування річниці створення ЗУНР, а також на виставку «Повстання» в Історичному мезеї – повідомляє .

Lesia Art Residence запрошує всіх на триденну мистецьку атракцію. У театрі імені Лесі Українки цими вихідними молоді митці з усієї України дивуватимуть чотирнадцятьма проектами: стрітартом, медіаартом та перформансами. Напередодні авторам влаштовували толоку-екскурсію столярними та декораційними цехами, де вони підбирали собі театральний брухт для проектів.

«Щоб художники якось по-інакшому це показали, використали і зробили з цього якісь арт-об’єкти, які стали б постійною експозицією у дворику. Він в перспективі міг би бути відкритою площадкою для проведення цікавого дозвілля», – зазначила куратор мистецького проекту Олександра Давиденко.

На вихідних у Львові вшанують також 97-му річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки. Реконструктори у строях Галицької армії та військ УНР влаштують марш слави від площі Митної. А вже під Ратушею відтворять бої Українсько-польської війни 1918-го, зокрема сутички 1 листопада, коли українські військові захопили головні споруди Львова.

«16 членів нашого товариства брали участь в бойових діях на східному фронті. Уже четверо з наших героїв-бійців демобілізовано, вони відбули рік служби на фронті», – повідомив голова Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомир Горбач.

На «Повстання» кличе Історичний музей. Там запрезентували виставку, приурочену боротьбі польського, українського та литовського народів з гнітом Царської Росії у 1863 році. Експонати – з фондової колекції нашого музею та литовського «Аушрос». Мундири, хоругви, монети ілюструють згубні наслідки для повстанців: каторгу, заслання та загибель.

За словами головного зберігача фондів Історичного музею Світлани Хавалко, на виставці представлено оригінальну зброю, якою користувалися самі повстанці, також представлено колекцію печаток.

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Творчі колективи Сокальського району побували на Яворівському полігоні.

4 лютого творчі колективи Сокальського району ...