Новини культури

Вшанували великого Кобзаря

У славний рік вшанування 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, як поета, письменника, громадського діяча, художника – генія українського народу, серед освітянської родини заплановано багато цікавих педагогічних, методичних, просвітницьких заходів.

Традиційно, у першій половині зими, у системі методичної роботи проводяться шкільні, окружні та районні педагогічні читання, завдання яких підвищувати рівень професійних знань, виявляти та поширювати кращі педагогічні ідеї, нові науково-методичні дослідження педагогів району з актуальних проблем педагогіки. У рік вшанування Т. Г. Шевченка, цей методичний захід було присвячено цікавій темі "Використання творчої спадщини Великого Кобзаря: педагогічний аспект".

Педагогічні читання для педагогів шкіл та позашкільних заходів відбулися у Сокальському НВК "ЗШ І-ІІІ ст. №2- ліцей". Романс на слова Шевченка "Ой три шляхи широкії", який виконала заступник директора Бутинської ЗШ І-ІІІ ст. Світлана Демків, надав урочистості і святковості.

Гостей привітали головний спеціаліст відділу освіти Любов Тот та завідувач РМК Галина Гібляк. Педагоги шкіл мають позитивний досвід використання проектних технологій в роботі з обдарованими дітьми. Свої творчі проекти виховних справ "Тарас Шевченко і наш край", які стали призерами обласного конкурсу проектів, представили вчитель Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5 Любов Уманська та її учениця Соломія Мулявка; заступник директора Сокальської гімназії ім. Олега Романіва Галина Тимчишин та учениця гімназії Юлія Юшак; педагог-організатор Сокальської СШ І-ІІІ ст. № 3 Оксана Мащак та учні Марта Ложовська і Лілія Приходько.

Далі виступали вчителі різних фахів, презентуючи цікаві дослідження з проблем педагогічної спадщини Т. Г. Шевченка – його погляди на школу, освіту, виховання, особу вчителя. Учасниками педчитань стали двадцять вчителів шкіл району.

Також у Сокальській МАН проведено аналогічний захід для педагогів дошкілля (організатор І. Шукатка) на тему "Використання золотої творчої спадщини Кобзаря у дошкільній освіті", на якому з творчими доробками виступили 18 вчителів.

Педагогічні читання супроводжувалися виставкою педагогічних та творчих доробок, присвячених творчості Шевченка. На ній було представлено більше ста зразків методичних матеріалів, присвячених постаті Т. Г. Шевченка, використання його творів на різних уроках та в позакласній роботі – кращі конспекти уроків, сценарії позакласних та виховних заходів, портфоліо методичних матеріалів, методичні посібники, публікації у пресі; дидактичні матеріали, творчі роботи педагогів (літературні твори, твори образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва), відео-презентації та інші відео матеріали.

Під час педагогічних читань освітяни Сокальщини відвідали виставку цінних "Кобзарів". Більше тридцяти експонатів "Кобзарів" та інших збірок творів Тараса Шевченка представили вчителі шкіл району. Найстарішу книгу – збірку поезій "На засланю. 1847-1857", надруковану на початку століття, привезла директор Переспівської ЗШ І-ІІ ст. Ольга Дідич. Цікавими були старовинні, сучасні, ювілейні збірки, які є реліквіями та частиною історії цілих родин. 

Голос Сокальщини на GoogleNews