Home / Новини культури / Про трагедію Крут нагадали сокальчани

Про трагедію Крут нагадали сокальчани

"Крути! Крути! Мужність і посвята"  ці слова стали концепцією вечорареквієму пам’яті студентів, гімназистів, які віддали своє життя за Україну 29 січня 1918 р. Він відбувся минулої неділі у Червоноградському народному домі. Вечір, за підтримки народного депутата України Володимира В’язівського ("Наша Україна") та ряду громадських організацій міста, організували його гості зі Сокаля – міський осередок Союзу українок, вокальний ансамбль "Берегиня", учні сокальських шкіл.  Цьому дійству передувало відкриття фотовиставки "Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції" (автор проекту – відомий історик Юрій Шаповал).

"Триста юного цвіту" пом’янули молитвою "Отче наш". А далі на сцені засобами промови, пісенносценічного дійства ожила перед червоноградцями трагедія Крут. Вона стала лише одним з етапів боротьби українського народу за волю, але ця трагедія надихнула інших до боротьби за Незалежність. Сумні пісні "Виряжала мати сина", "Чорна рілля ізорана", "Засумуй, трембіто", "У полі могила" змінювалися не менш сумними сценами, де блискуче виконували ролі і представники старшого покоління, і зовсім маленькі школярики. Кульмінаційним моментом, який підкреслив єдність поколінь, неможливість втратити історичну пам’ять, стало покладання дітьми квітів до символічної Аскольдової могили, запалювання свічки.

Своїми театральними дійствами сокальчани вміло тримали зал у тривозі, напрузі. Однак має бути і розв’язка, яка хоча б трішечки розвеселить. Тому  глядачі посміялися над розчарованим і заляканим більшовиком. Допомогли їм в цьому ЖінкаУкраїнка, Віра, Надія, Любов, їх мама – мудра Софія. Оптимізм вселили Воскресла Україна, діти, які народилися вже за часів Незалежності.

Бог і Україна – понад усе! Бережімо Україну!  сказала у заключному слові багаторічний політв’язень,  сокальчанка Марія ПетрощукКушпета, дякуючи червоноградцям за гостинний прийом.

Червоноградці ж вітали гостей зі Сокаля оваціями та голосним "Браво!". Потім увесь зал виконав Гімн України. Зі словами подяки та благословенням на подальшу творчу працю, утвердження ідей християнської моралі та історичної правди звернувся до сокальчан о. Михайло Нискогуз.

Тарас ЛЕХМАН.
м. Червоноград.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ стала фіналісткою обласного проекту «Ідея змінює країну»

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ, ...