Home / Новини культури / Роман Сельський – талановитий художник, який народився у Сокалі

Роман Сельський – талановитий художник, який народився у Сокалі

Вже не раз на шпальтах нашої газети ми розповідали про талановитого художника Романа Сельського, який народився у Сокалі. Його дружина Маргарита теж була художницею. Мистецтвознавець Григорій Островський про них писав так: "Роман і Маргарита Сельські  це не звичне словосполучення, але велике та визначне явище мистецького і художнього життя Львова". І хоча більшість свого життя Роман Сельський прожив у Львові, творив на Гуцульщині, але народився таки у Сокалі.

З Сокалем та родиною Cельських, власне родинними зв`язками, пов`язана ще одна відома українська родина Володимира Вергановського, дійсного члена НТШ, вченого, декана правничого факультету Українського Таємного університету у Львові, декана правничого факультету Львівського університету імені Івана Франка у 1919-1922 рр. та 1939-1941 рр. У 1901 році він одружився з Євгенією Рожанковською, котра народилася у Сокалі. Вона закінчила жіночий ліцей, окрім рідної української, вільно розмовляла німецькою, французькою, польською, російською мовами. На жаль, на 51 році життя вона відійшла у вічність, залишивши чоловіка та семеро дітей. Після смерті дружини виховання дітей лягло безпосередньо на плечі Володимира, він всім дітям зумів дати добру освіту. З дітей Володимира та Євгенії Вергановських ще залишилася лише Дарія Винників (Вергановська), котра була магістром філософії і математиком. Вона мешкає у Торонто. Пані Дарії 15 вересня виповниться сто літ. Проте й донині це дуже комунікабельна, мудра, високоосвічена жінка, у неї феноменальна пам`ять. Згадує Україну, родину Романа Шухевича, вони брат і сестра у третьому коліні. Бо дід Романа Шухевича  Володимир був рідним братом бабусі Дарії  Йосифи. Також вона є двоюрідною сестрою митця Романа Сельського.

Дарія Винників читає у Торонто наш часопис "Голос з-над Бугу", бо ж її цікавить доля Сокаля і Сокальщини, звідки походить її мама. А ми можемо лише побажати пані Дарії ще многих і благих літ.

Оксана ПРОЦЬ.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Випускниця школи мистецтв зі Сокаля стала відкриттям фестивалю диригентського мистецтва

Всеукраїнський фестиваль диригентського мистецтва Відкриттям VI-го ...