Home / Новини культури / Творчі доробки Червоноградського літературно-мистецького об’єднання “Третій горизонт” в 2010 році

Творчі доробки Червоноградського літературно-мистецького об’єднання “Третій горизонт” в 2010 році

Рік, що минув, видався плідним для членів Червоноградського літературномистецького об’єднання «Третій горизонт». Свої книги подарували читачам Наталія Кічун (с. Муроване), Марія Лобай (с. Сілець), Ганна Кузьмак (с. Добрячин), Ігор Дах, Ольга Голузинець, Людмила Ржегак (м. Червоноград) та інші автори. Також вийшли друком друге число альманаху «Третій горизонт» і три номери газети «Літературний Червоноград». Про більшість видань свого часу писала газета «Голос знад Бугу». Про окремі збірки розповімо в цьому огляді.

Двома приємними подіями сповнилося творче життя Марії Лобай. У любові до рідного краю, отчого порога, України вона зізнається у другій поетичній збірці «Молюсь за тебе, краю рідний» (Львів: Плай, 2010. – 150 с.). Її поезія пройнята патріотизмом, окремі твори сприймаються, як молитви до Всевишнього:

Люблю Тебе всім серцем, милий Боже,
Як тільки серце полюбити може.
Візьми мене, дитину, під опіку.
Не відпускай ніколи, аж довіку.

Вірші Марії Лобай потрібно не тільки читати. Їх варто слухати в авторському виконанні. Бо не кожний поет уміє артистично читати свої твори, чого не скажеш про Марію Лобай. Не випадково у «Третьому горизонті» її люб’язно називають поетомтрибуном. А ще вона – чутливий лірик:

Я серця щем для Вас дарую
І шум гаїв, і спів дібров,
Землі батьків печаль святую
Й безмежну трепетну любов, –

ось таким віршем-автографом завершує збірку поетеса.

І ще одна приємна подія: наприкінці минулого року Марію Лобай прийняли до Української Асоціації письменників. Вітаємо!

Члени «Третього горизонту» продовжують писати книжечки і для найменших читачів, збагачуючи дитячі уми та серця добрим, змістовним поетичним словом. Ігор Дах видав збірочку «На поляні лісовій», яку присвятив своїй внучці Юлії Думич. Разом з автором цю цікаву книжечку дарують малечі талановита художниця Марія Деленко, з якою Ігор Дах плідно співпрацює впродовж кількох років, і композитор Кузьма Смаль.

Справді, збірочка багатоаспектна: тут вміщено прозу, вірші, пісні, а ілюстрації майстерно зроблено для розмальовування. Отже, будьякий маленький читач може стати співавтором цього видання.

Навчитись образно мислити, збагнути красу і велич рідного слова, самому щось творити (нехай, навіть, розмальовуючи контури ілюстрацій) – таке завдання ставить перед дитиною Ігор Дах.

В унісон сказаному дарує дітям збірочку «Волошки п’ють небо» поетеса Людмила Ржегак. Вона, наче мандрівниккраєзнавець, веде маленького читача стежинами дивовижного рідного Прибужжя, розкриває йому таємниці природи, розповідає про пори року, звіряток і пташат, у житті яких, як і в людей, також трапляються кумедні історії, пригоди. Тільки потрібно вміти їх бачити і бути спостережливим. Крім того, для кмітливих дітей поетеса запропонувала добірку загадок. Ілюстрували видання художники Марія Деленко й Аліна Покровська – внучка авторки.

Збірки Ігоря Даха й Людмили Ржегак вийшли друком у серії «Бібліотекадодаток до газети «Літературний Червоноград». Певен, що ці видання займуть достойне місце на книжковій полиці бібліотеки дитини.

Члени Червоноградського літературномистецького об’єднання «Третій горизонт» завжди радіють успіхам своїх колегпобратимів по перу. Адже на засіданнях активно обговорюються твори, аналізується їх зміст, концепція майбутньої книжки. Тож індивідуальна авторська праця інколи стає колективною.

Тарас ЛЕХМАН, прессекретар Червоноградського літературно-мистецького об’днання  «Третій горизонт».

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ стала фіналісткою обласного проекту «Ідея змінює країну»

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ, ...