Новини культури

В Шарпанцях вшанували Тараса Шевченка

"Село на нашій Україні…" Розписує весна події народного волевиявлення, гуртує національну єдність, натхненний дух творчості Великого Кобзаря. "…І діти твої, Тарасе…" у віночок хрещатого барвінку вплітають підсніжники, як символ сльози, в пам'ять тих героїв, за яких у дні жалоби ми молились.

9 березня в бібліотеці с. Шарпанці  відбувся літературно-музичний вечір "Шляхи Шевченкової долі",  приурочений 200річчю від дня народження  Т. Шевченка. Палітру Тарасового слова пізнає чи не кожен школяр на життя, тому вічне і живе Кобзареве писання читали учні початкових класів с. Шарпанці, юнаки і дівчата середньої загальноосвітньої школи. Шлях вивчення творчої спадщини Тараса Григоровича завжди збагачує і оновлює наше бачення про поета. Для малят був проведений конкурс на найкраще виконання вірша поета. Подарунком переможцеві був акційни доступ до порталу . На ігровому порталі gameplaza малеча може під наглядом дорослив вибрати пізнавальні ігри різного жанрку. Варто зауважити, що окремим розділом відведені ігри для дівчаток – так як дуже багато часу затрачається на пошук саме ігр для дівчат серед такого різноманіття пропозицій. Саме цікавими іграми та зручним пошуком відрізняєть ігровий портал gameplaza.

Розпочався літературний захід піснею "Реве та стогне  Дніпр широкий" та  виступом про Шевченкове слово, що пронизує серце; цитатами з “Кобзаря” ми виховуємось у школах, на Євромайдані і в рідних домівках, де батьки за прадідівським чином навчають нащадків шанувати Україну і плекати рідну мову. Розповіла про це слухачам вчителькапенсіонерка Ганна Козакевич. У недільний день, здавалось, ожила під сонцем любові Шевченкова весна, коли читали вірші Кобзаря Оленка Степанюк і Андріана Сикиндюк. А Богдан Степанюк і Христина Сикиндюк виконували пісні на слова поета.  Наче на струнах Кобзаревої душі, звучить пісенність та мелодизм у поезії Тараса, тому глядачі радо підхоплювали твори "Летить галка", "Ой три шляхи", "На розпутті кобзар сидить", "Наша дума", "Світе тихий", "Мала мати доню". Присутні також оглянули  виставку художніх картин "Розкрилля душі", яку підготували учасники бібліотечного гуртка "Писанка" за книгою С. Васильченка "В бур'янах".

Зерно Шевченкового слова в нашій родині  міцно проросло. Пам'ятаю, як прабабуся Текля вишивала портрети Тараса Шевченка, як змалечку вчила вірші "Великого сина  Великого народу". А цьогоріч вже моя бабуся  Марія Петрига, за три місяці до березня, вишила  на півтораметровому полотні "Заповіт" Кобзаря. І чи це не доказ любові й своєрідної жертовності 80річної жінки, яка подарувала таку вишиту хрестиком працю в сільську бібліотеку? У Народному домі с. Шарпанці Тарас Шевченко є володарем у царстві духу нашої світлиці, де,  зайшовши, бачимо вишиті: портрет Тараса Григоровича, а  на партовинах, рушниках і просто на полотні  цитати його пророчого слова, і це по істині велично. "Він мусив буть, щоб душі нам прозрити…" і тому "Чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, тебе своїм сучасником звемо".

Завершився літературно-мистецький вечір "Заповітом", який  спільним гармонійним виконанням наповнив бібліотеку пророчим духом.

Софія КЛЮЧКОВСЬКА,
жителька с. Шарпанці.

Голос Сокальщини на GoogleNews