Новини культури

Відбувся Дослідницько-творчий проект “Хто в словник заглядає, влучну мову має” в Сокалі

Нині вчителі, навчаючи і виховуючи учнів, намагаються удосконалювати цей процес, працюють творчо, аби дітям було цікаво навчатися. Саме у цьому руслі працює клуб педагогічної майстерності імені Василя Сухомлинського "Творчий неспокій", який очоює Н. Пинка. Нещодавно вчителька запросила на чергове засідання клубу у 2Б клас сокальську поетесу Ольгу Семеняку, де разом з колегами провела цікавий захід, на якому були присутні батьки, вчителі. Діти, одягнені у вишиванки, клас гарно прибраний дитячими малюнками, а також квітами. На стінах цитати з поезій Ольги Семеняки. Лунали гарні українські мелодії. Це засідання охопило в собі кілька тем, але першою була презентація творчості Ольги Семеняки. Дітям до душі припали вірші про пори року, квіти, село, маму, Батьківщину. З допомогою вчительки музики деякі поетичні твори вони навіть співали. Мабуть, приємно було Ользі Семеняці бути у такій родинній, теплій атмосфері. Щиро звучали вірші з уст Дарини Гнатюк, Вікторії Кухарик, Віталія Юзвика, Романа Матківського, Максима Чепіля, Олександри Юрків, Максима Кравчука, Вікторії Савки. А співали поезію Владислав Чабан, Ірина Федюра, Дарина Гнатюк, Христина Луковецька, Ірина Луковецька, Діана Волкова, Данило Сич. Активну участь у цьому засіданні взяли і вчителі Л. Ірза, Н. Книш, О. Сумбаєва, Н. Криштоф, котрі співали пісні, а мама учня Владислава Чабана М. Чабан прочитала вірш О. Семеняки "Жіноча доля". Потім до слова запросили поетесу Ольгу Семеняку, котра була вдячна за таку презентацію її поетичних збірок, розповіла про свою творчість, відповіла на запитання присутніх. І прочитала нещодавно написану поему "Полтава".

Цікавим і для дітей, і для присутніх був дослідницько-творчий проект "Хто в словник заглядає, влучну мову має". Учні досліджували і представляли такі словники: Енциклопедичний (Владислав Чабан), Тематичний (Ірина Федюра), Термінологічний (Діана Волкова), Український словник в малюнках (Максим Кравчук), Шевченківський словник (Вікторія Кухарчишин). Школярам розповідали про словники синонімів, антонімів, тлумачні, етимологічні, фразеологічні, а також про старі словники В. Даля та В. Грінченка. Вчитель Н. Пинка ознайомила з великим комплексним словником української мови, у який входить 20 словників. Захист проекту проходив у формі КВК, змагалися між собою дві команди хлопчиків "Мовознавці" та дівчаток "Розумниці". Діти демострували свої знання, кмітливість, винахідливість. Команди добре підготувалися, та все ж перемогли хлопчики.

Ще одну творчу роботу розглянули на цьому засіданні: "Друге життя речей". Учні представляли свої творчі роботи, виготовлені з пляшок, платівок, пластикових пляшок, склянок, лампочок, коробок з цукерок. Найкращі з них відправили у Київ для участі у Всеукраїнській акції "Цікаве дозвілля  чисте довкілля".

Також на цьому засіданні відбувся "круглий стіл" "Розвиток творчих здібностей молодших школярів", у якому взяли участь вчителі четвертої та п"ятої Сокальських шкіл Н. Ділай, Г. Свистун та М. Гарасимчук зі Жвирківської. У панорамі інтерактивних прийомів і методів викладання, навчання та оцінювання взяли участь вчителі О. Павлик, Л. Ірза (Сокальська ЗШ №4). Окремі педагоги читали свої поетичні твори, а також ознайомилися з новинками освітянської методичної літератури.

Чергове засідання клубу пройшло творчо, цікаво, з користю для дітей, батьків та педагогів.

Надія ФЕДЮРА,
член батьківського комітету

Голос Сокальщини на GoogleNews