Home / Новини культури / У Львові триває фестиваль, присвячений хорватській культурі

У Львові триває фестиваль, присвячений хорватській культурі

Упродовж трьох днів у Львові триватиме фестиваль “Meditarraneo. Дні Хорватської культури”. Містяни та гості міста матимуть змогу ознайомитися з мистецтвом, культурою, національною кухнею, музикою, кіно та туристичним потенціалом Хорватії, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Участь у фестивалі братиме зо три десятки хорватських митців – художники, кухарі, письменники та гурт “Tovarećа mužikа”. Окрім того, мистецтво глядачам даруватимуть три ансамблі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Урочисте відкриття фестивалю розпочнеться у п'ятницю, 1 травня, о 19:00 на майданчику Музею ідей.

Щодня з 16:00 хорватські кухарі готуватимуть національні страви Далмації за традиційним способом “з пеки”. Також охочі зможуть скуштувати традиційні напої Хорватії.

У галереї Музею ідей 1 травня запрацюють одразу 3 виставки – скульптури з оливкового дерева Вінка Каймака, фотографії Задарської жупанії (група фотографів) та графіка Маріани Якеліч.

Особливого колориту програмі додасть гурт “Tovarećа mužikа” – хлопці з острова Дугі оток у народних строях із 1 до 3 травня рушатимуть у місто під сурми рогу вола та акомпанемент старих прасок, наповнених металом. Острів'яни здавна використовували ріг вола у своєму побуті, зокрема як засіб зв'язку на морі. Також хорвати вірили, що такі звуки оберігають їх від нещастя. Ці давні традиції гурт відроджує ще з 1959-го року.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Відбудуться урочисті заходи з нагоди 100 – річчя створення ЗУНР

19 жовтня голова Сокальської райдержадміністрації Роман ...