Home / Новини культури / Хор з Сокальщини “Надбужжя” відомий за межами району

Хор з Сокальщини “Надбужжя” відомий за межами району

Хоровий колектив створений в 1976 році, його художнім керівником та головним диригентом став випускник Рівненського державного інституту культури Петро Грева. “Надбужжя” був переможцем численних оглядів, конкурсів, за які нагороджений почесними грамотами та дипломами. У 1987 році за успіхи по пропаганді музичного хорового народного мистецтва та високу виконавську майстерність колектив нагороджений звання "Народний". Петро Грева перший в районі використав записи народних пісень Сокальщини,  зібрав понад 100 пісень, зробив багато обробок для хору і дав народним перлинам друге життя. Це пісні "Ой, виїхав козак", "Пожену я сиві воли", "Три літа тому" та інші. Хочеться згадати перших учасників хорового колективу, які продовж 40 років не покидали хор і не одну стежину протоптали на репетицію двічі на тиждень: Христина Костюк, Степан Туришин, Михайло Яворський, Людмила Федунь, Любов Ковальчук, Ольга Косевич, Роман Царук. Понад 30 років учасниками хору є Богдан Коханьчук, Анна Перев'язко, яка більше 25 років є старостою колективу, Оксана Костюк, Богдан Касянчук.

Народний хор "Надбужжя" відомий далеко за межами району та області, успішно гастролював на теренах центральної та східної України, Білорусії, Польші, Угорщини, а також Львівської та Волинської областей.

З 2013 року керівниками колективу стали Роман Козярський та Богдан Кійко.

Еталоном життєвого кредо керівників є кращі загальновизнані митці, що надихають їх на творчі успіхи: А. Авдієвський, А. Пашкевич, Г. Верьовка П. Майборода та інші. Нещодавно колектив придбав сценічні костюми на суму 60 тисяч гривень.

В 2016 році виповнюється 40 років з дня заснування хору “Надбужжя”.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ стала фіналісткою обласного проекту «Ідея змінює країну»

Лідер регіонального учнівського парламенту Сокальського БДЮТ, ...