Home / Політичні партії / Ганна Костюк підготувала проект «Про затвердження форми щорічних звітів виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету»

Ганна Костюк підготувала проект «Про затвердження форми щорічних звітів виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету»

Депутат Львівської обласної ради від «Фронту змін» Ганна Костюк до порядку денного сесії обласної ради внесла питання «Про затвердження форми щорічних звітів виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету».

«Перший рік для депутатів обласної ради, особливо тих, хто вперше ввійшов у цю залу як депутат, був непростим, – зазначила Ганна Костюк. – Непростим, бо відразу потрібно було освоїти багато інформації, термінів, програм. І кожен депутат, який працює у своїй комісії, не завжди знає що ж робиться в іншій. І не кожен депутат чи представник ЗМІ має можливість бути присутнім на звітуванні усіх управлінь в комісіях. Тому фракція «Фронт змін» ініціювала і розробила нескладну, проте уніфіковану форму звіту, яка надасть можливість забезпечити моніторинг ефективності виконання програм».

Відповідно Ганна Костюк підготувала проект «Про затвердження форми щорічних звітів виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету», в якому є рекомендації та форма, за якою звітуватимуть чиновники. Ця форма потрібна для того, аби депутати знали, як витрачають кошти представники влади та не було потреби робити запити на розшифрування коштів по статтях витрат.

Метою прийняття даного проекту рішення є забезпечення моніторингу ефективності виконання програм, що фінансуються з обласного бюджету Львівської обласної ради, через затвердження форми щорічних звітів по виконанню програм та впровадження єдиної методики та форми представлення бюджетної програми та звіту про її виконання.

Форма містить основні дані про програму, її мету та результати досягнення мети; інформацію про фактичні обсяги та джерела фінансування програми; виконання завдань і заходів; оцінку ефективності виконання програми; відповідність запланованих та фактично досягнутих результатів виконання програми, а також резюме обґрунтування, щодо потреби у цій Програмі.

«На жаль, практика попередніх років показує, що звітування за виконання програм, які фінансуються з обласного бюджету, перетворилось у формальність. Інформація подається тільки в розрізі використання коштів, де порівнюються суми запланованих та використаних коштів. Але лишається поза увагою ефективність використання цих коштів. Адже результат виконання Програми – це, в першу чергу, досягнення запланованої у програмі мети, виконання завдань, які подаються у кількісному виразі та мають досяжні результати», – йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення.

«Затвердження форм щорічних звітів виконання програм дозволить забезпечити належну реалізацію права на доступ до публічної інформації, встановить відкритість та прозорість діяльності Львівської обласної ради, підвищить ефективність та результативність програм, що приймаються ЛОР», – зазначила Ганна Костюк.

Згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради чиновники щокварталу повинні висвітлювати інформацію про використані кошти на сайті обласної ради «Програми», а також при виготовленні за кошти обласного бюджету поліграфічної, друкованої продукції повинні вказувати джерело фінансування, назву програми та тираж.

Василь СОРОЧУК.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Підписано розпорядження про скликання чергової двадцять п’ятої сесії Сокальської районної ради

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько ...